ASUS D515 laptopa 8 GB RAM takınca görüntü gidiyor

Neige

Centipat
Daha fazla  
ASUS D515'da model dizüstü bilgisayara 8 GB RAM taktım. Halihazırda 4 GB RAM vardı toplam 12 yaptım fakat bilgisayarı açtıktan bir sure sonra yaklaşık 5dk sonra falan görüntü gidiyor. Bazen de açılırken başlangıç ekranındaki ASUS yazısında takılıyor. RAM'i anakartın desteklediği özelliklerde aldım, aynı şekilde zaten takılı RAM'e de uyumlu olacak şekilde. Çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, mevcut olan RAM 3200 MHz CL 22 Micron. Diğeri ile farklı. Bu sebeple sıkıntı olabilir. Almadan önce sorsaydınız daha iyi olurdu.
Bir şekilde uyumlu hale getirmenin yolu var mıdır? BIOS'dan MHz ve CL değerlerini düşürmek gibi.

Tam olarak laptop modeliniz nedir? Asus D515 sonunda birkaç harf olması lazım.
D515DA-BR028T

Son düzenleme:
Laptoplarda BIOS menüsü kısıtlı. Fakat zaten düşük olana göre çalışır. Fakat bazen sıkıntı olabilir.

Tamamdır hocam. Sıkıntı olursa öyle denersiniz. Crucial RAM de alabilirsiniz. Crucial RAM'ler Micron çip kullanıyor.

Tamamdır hocam. Sıkıntı olursa öyle denersiniz. Crucial RAM de alabilirsiniz. Crucial RAM'ler Micron çip kullanıyor.

Şundan aldım. Sorunsuz çalışır sanırım.

Hayırlı olsun hocam. Deneyimlerinizi yazarsınız sevinirim.

Teşekkürler. RAM elime geçince kontrol edip yazacağım.

Bir şey soracağım aklıma takıldı. RAM MHz 3200 fakat 2400 olarak çalışıyor sebebi nedir? BIOS'dan da arttıramıyorum zaten böyle kalıcak sanırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı