ASUS DirectCU II V2 HD7870 o.c'den sonra ısınma !

Oguzhandx

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar dediğim gibi bu konuyu arkadaşımın isteği üzerine açtım. Öncelikle ekran kartı ASUS DC II V2 HD7870'dir. Arkadaşıma satmıştım bu ekran kartını. Bende kullanıyordum ve hiçbir sorunu olmadan her oyunu yüksek grafikelrde vs en fazla 35-45 derece arasında tam yukte oyunda olan bu kartı arkadaşım o.c yapmış ve kartın artık tam yükte 65-70 derece aralığında gezdiğini söylüyor. Yaptığı o.c isede şöyle; Asusun "GPU Tweak" programı üzerinden "Memory Clock"'u 4800'den 5000 yapmış (o.c hakkında bir bilgisi yok malesef). Arkadaşım bunun bir çözümü varmı diye sordu ve bunun üstüne konu açtım. Dediğim gibi arkadaşımın problemini eskisine döndürebilirmiyiz ? Bu arada kart ısındığında grafikleri vs düşürmek zorunda kalmıyor. BF3 Ultra 1490x900 75 civarı fps alırkan fps 35-60 arasında takılıyormuş artık ve bunun yanında internette vs gezinirken sıcaklık ile ilgili pek birşey olmuyormuş. Bunun çözümü varsa söyleyin lütfen bende arkadaşıma yardım edeyim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı