Asus Dizüstü Bilgisayarlara Ram Eklemek Garanti Dışı Bırakır mı ?

İ

İbrahim TAPU

Ziyaretçi
Asus dizüstü bilgisayar aldım. 4 GB RAM mevcut. Ben de üstüne 4 GB daha eklesem garanti dışı kalır mı? (Bu soru son kullanıcılar tarafından hep sorulur ya da merak konusudur.)

+ 4 GB RAM’ı kendiniz kullanım kılavuzuna bakarak takabilirsiniz ve garantiniz devam etmek hiçbir sorun oluşmamakta. Bu tarz işleri daha önceden deneyimli insanlara taktırabilirsiniz. Ya da Asus yetkili servislerine götürebilir veya yolllayabilirsiniz, servis bu işlem içinde bir ücret isteyecektir bilginize. Taktığınız RAM’in garantisini Asus vermemekte, RAM nereden alındıysa ya da kim ithal ettiyse o firma tarafından verilmekte.

Not: Diğer firmaların çalışma şekli nedir ne değildir bilmiyorum ben Asus kullandığımdan ve RAM eklediğim için bu bilgiye sahibim ve 4+4 : 8 GB RAM’le servise de yolladım hiçbir sorun oluşmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS genelde masaüstü bilgisayarlarında kasa kapağı açmasına ve içine parçalar takmasına izin veriyor kullanıcılarına. Ancak Laptoplar'da geçerli mi bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı