Asus Dizüstü Bilgisayarlara Ram Eklemek Garanti Dışı Bırakır mı ?

İ

İbrahim TAPU

Ziyaretçi
Asus dizüstü bilgisayar aldım. 4 GB RAM mevcut. Ben de üstüne 4 GB daha eklesem garanti dışı kalır mı? (Bu soru son kullanıcılar tarafından hep sorulur ya da merak konusudur.)


+ 4 GB RAM’ı kendiniz kullanım kılavuzuna bakarak takabilirsiniz ve garantiniz devam etmek hiçbir sorun oluşmamakta. Bu tarz işleri daha önceden deneyimli insanlara taktırabilirsiniz. Ya da Asus yetkili servislerine götürebilir veya yolllayabilirsiniz, servis bu işlem içinde bir ücret isteyecektir bilginize. Taktığınız RAM’in garantisini Asus vermemekte, RAM nereden alındıysa ya da kim ithal ettiyse o firma tarafından verilmekte.


Not: Diğer firmaların çalışma şekli nedir ne değildir bilmiyorum ben Asus kullandığımdan ve RAM eklediğim için bu bilgiye sahibim ve 4+4 : 8 GB RAM’le servise de yolladım hiçbir sorun oluşmadı.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

mevsres

Megapat
Katılım
16 Mart 2012
Mesajlar
7.019
Beğeniler
2.572
ASUS genelde masaüstü bilgisayarlarında kasa kapağı açmasına ve içine parçalar takmasına izin veriyor kullanıcılarına. Ancak Laptoplar'da geçerli mi bilmiyorum.
 

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
68.552
Çözümler
818
Beğeniler
93.505
Yer
İstanbul
İki hafta öncesine kadar ASUS'ta çalışıyordum. Kendiniz RAM takabilirsiniz. Takarken bir şeyleri bozmadığınız sürece cihaz garanti kapsamındadır.
 Yukarı