ASUS DRW-24F1ST sürücüsü

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
ASUS marka DVD-RW donanımımın sürücüsünü bulamadım. CCleaner Pro yüklü olursa bu aygıtıma ait 2016 tarihli bir sürücüyü yüklüyor, işte bende o sürücüyü (ya da Firmware güncelleştirmesini) arıyorum.

Aygıtın marka ve modeli şu: ASUS DRW-24F1st
Donanım kimliği şu: SCSI\CdRomASUS____DRW-24F1ST___a__1.00

Windows 10. O sürücüyü daha önce yükledim ve öyle olmuyor bence. CCleaner Pro'yu yüklediğim taktirde aşağıdaki ekran görüntüsünde işaretlediğim kısımdaki tarih (sürücü tarihi) 2016 oluyor. Oradaki tarihi 2016 yapacak sürücüyü (ya da Firmware) arıyorum.

001 - Kopya.jpg

CCleaner Pro'nun kurmaya çalıştığı sürücünün sürüm numarası nedir? Bu arada iş için üretilen kasalardan mı kullanıyorsun? O kasa hangi model olarak satılıyor? Tam modelini belirtir misin?

CCleaner Pro'nun kurmaya çalıştığı sürücünün sürüm numarası nedir? Bu arada iş için üretilen kasalardan mı kullanıyorsun? O kasa hangi model olarak satılıyor? Tam modelini belirtir misin?
Toplama PC benimki. Sürücü sürüm numarasını bilmiyorum.

Şimdi 2016 tarihli bir sürücü buldum. Fakat bu sürücü Windows 10 32-bit için ve en önemlisi de sürümü 10.0.14393.0 olarak geçiyor.
Link

Sürüm numaralarından da anlaşılacağı üzere Microsoft bu bileşenler için sürücüsünü yapı numarasına göre çıkarıyor. 14393 yapı numarasını aratırsan 2016 yılında çıkan Windows 10 1607'ye ait olduğunu görebilirsin. Sende şu an kurulu olan sürüm ise 10.0.19041.1266, yani 2020'de çıkan Windows 10 20H1'e ait. Sende kurulu olan sürücünün zaten güncel olduğunu söyleyebiliriz yani, bir sorun yok. Microsoft'un kullandığı 2006 tarihi ise bir klasik. Diğer aygıtlarda da görebilirsin bu durumu. Yani orada yazan tarihe aldanma.

Yeni konular

Geri
Yukarı