ASUS DSL-AC51 SNR margin ayarı nasıl yapılır?

EagleEnes

Hectopat
Daha fazla  
Millenicom üzerinden VDSL 75 Mbps hızında internet hizmeti alıyorum. Gün içinde sık sık kopmalar meydana geliyor. Galiba bu modelde SNR margin ayarı yapılabiliyormuş. İnternet sınırlandırmasını ısrarla yapmıyorlar. Paketimi düşürmemi istiyorlar fakat arada neredeyse fiyat farkı olmadan. Yardımcı olacak varsa sevinirim yoksa mecburen paketimi düşürmek zorunda kalacağım.

Millenicom üzerinden VDSL 75 Mbps hızında internet hizmeti alıyorum. Gün içinde sık sık kopmalar meydana geliyor. Galiba bu modelde SNR margin ayarı yapılabiliyormuş. İnternet sınırlandırmasını ısrarla yapmıyorlar. Paketimi düşürmemi istiyorlar fakat arada neredeyse fiyat farkı olmadan. Yardımcı olacak varsa sevinirim yoksa mecburen paketimi düşürmek zorunda kalacağım.
SNR değeriniz kaçta? Kararlılık ayarından SNR değerini 10 dB olacak şekilde ayarlayın. İnternette videoları da var bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• vdsl1.jpg
    vdsl1.jpg
    75,7 KB · Görüntüleme: 308
  • vdsl2.jpg
    vdsl2.jpg
    35,7 KB · Görüntüleme: 288
Kararlılık ayarını 10db yaptım.
Kopma olmazsa devam edersiniz. Eğer yine kopma olursa SNR değeri 10 olacak şekilde kararlılık ayarı kaça denk geliyorsa deneyerek yapın.

Modem sürümü nedir?

O sürümde kalın, güncellemeyin.
Zaten modemi yeni aldım sayılır araştırmam sonucu en uyumlu sürümlerden birisi diye bunu kullanıyorum. Uzun süreler Adsl İnternet kullandım yakın zamanda Vdsl'e geçiş yaptık kablolar eskidi büyük ihtimalle. Yarın elektrikçilerden fiyat alacam uçuk bir fiyat istemezlerse yenileyecem.

Yeni konular

Geri
Yukarı