Asus DSL-ac68u vs TP-Link Archer vr900

brk13c

Hectopat
(TP-Link)

AC1900 Kablosuz Gigabit VDSL / ADSL Modem Router Archer VR900 - TP-LINK Türkiye'ye Hoş Geldiniz
TP-LINK Archer VR900v 1.0 - WikiDevi

(Asus)

DSL-AC68U - Genel Bakış
ASUS DSL-AC68U - WikiDevi

Başlıkta bahsettiğim bu iki modemden hangisini tercih etmeliyim? Bütçe kısıtlamam yok. Etiketleri koyma nedenimse Asus modelinin incelemesini yapmış olmaları.

Kıyaslarken buradaki özelliklere baktım ve beamforming biraz kafamı karıştırdı açıkçası. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Düzenleme: Örneğin Asus DSL-ac68u almaya karar verdim mediatek ve/veya broadcom olduğunu almadan önce nereden anlayabilirim? Modemlerde RAM ve ROM değerleri önemli mi, önemliyse ne derece? İşlemcilerin önem büyüklüğü nedir? (Burası biraz fantazi olacak ama ben orijinal anten yerine daha yüksek dBi değerli anten takmak istersem desteklediği değeri nereden görebilirim. 15 dBi değerinde 3 anten taksam bu aletler kaldırır mı?)

Bu hafta içi (muhtemelen pazartesi) modemi alacağım. Bu forumun görüşlerini önemsiyorum ve bilmek istiyorum o yüzden herkes fikirlerini yazarsa çok memnun olurum.

@Recep Baltaş
@Ali Güngör (sizlerden özellikle istiyorum incelemesini yapmış olduğunuz için)

TP-Link olanı aldım, son derece memnunum. Asus'u deneyemediğim için bilmiyorum ancak Asus'un router özelliğinin daha iyi olacağını ama eve gelen internet sinyallerini almakta TP-Linkin daha iyi olacağını tahmin ediyorum. TP-Link Broadcom kullanıyor ne de olsa. Eğer evinize gelen sinyaller yeterince iyi değilse TP-Link alın. Eğer ev içinde daha iyi çeksin istiyorsanız Asus alın.

Biraz bilgi kalabalığı olacak ama:
Kopmalara karşı (eğer bu bir internet kesintisi değilse)(her modem için geçerli), daha kaliteli bir adaptör, akım korumalı priz ve yüksek voltaj koruyucu gibi önlemler ve desteklemeler kullanılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı