ASUS DSL-AC750 modemde bir süre sonra hız düşmesi

7 saat oldu 1 CRC hatası umarım bu sürüm çözüm olur ama 15 saatleri görmek lazım
Benim modem yaklaşık 5 gündür açık ve 5 hata almış, birçok şeye bağlı fakat sürümün etkisi var. İnşallah düzelir diyelim, hızda düşme var mı? Bir de 5 GHz üzerinden bağlanıyorsunuz değil mi?

5g de hız 32 lerde şuan normal durumda .15 saatdir açık gözüküyor crc 6.
2 gün sonra bakalım kaç hata verecek. Şu an normal hata sayısı. CRC böyle devam ederse hızınızda da problem olmaz inşallah.

2 gün sonra bakalım kaç hata verecek. Şu an normal hata sayısı. CRC böyle devam ederse hızınızda da problem olmaz inşallah.
1 günde 21 hata nasıl sizce. Bir de eğer kablolarda sıkıntı olsaydı şu ana kadar kendini gösterir miydi sizce ?

Dosya Ekleri

• m33.png
    m33.png
    45,9 KB · Görüntüleme: 61
1 günde 21 hata nasıl sizce. Bir de eğer kablolarda sıkıntı olsaydı şu ana kadar kendini gösterir miydi sizce ?
Gayet güzel, hiçbir sorun yok. Eğer kablonuzda ciddi hata yani oksitlenme falan olsaydı belli ederdi. İçiniz şu an rahat olsun, yine de gözlemleyin. 2-3.gün de bakalım.

Hocam merhabalar,

Bende Netspeed kullanıyorum ve aynı modem ile aynı sorunu yaşamaya başladım. Hatta komşumuzda da aynı modem var ve Türk Telekom'da iken bu modem ile 2 senedir sorunsuz İnternete girdi ama 2 gün önce Netspeed'e geçince aynı sıkıntıyı o da yaşamaya başladı.

Sizin dediklerinizi yapmaya çalıştım ama maalesef ben modem yazılımını değiştiremedim. Yazılımı FW_DSL-AC750_1123552 bu sürümle değiştirdim arayüzden. Ancak nedense ben bunu yapınca DSL ışığım yanıp sönmeye başlıyor, yani bu sürüme geçince sorun çözüldü mü çözülmedi mi onu bile anlayamıyorum çünkü hızlı kurulum sihirbazı ilerleyemiyor. Modemin kurulum sihirbazı ilerlemiyor, DSL'nin gelmesini bekliyor ama o da hiç gelmiyor. ISP'nin verdiği şifreyi girdiğim ekrana bile gelemiyorum ki sorun çözüldü mü çözülmedi mi anlayayım...

Eğer güncelleme yapmadan önce modeme hangi işlemleri yaptığınızı anlatabilirseniz çok makbule geçer. Ben direk kendi sitesinden indirip kurdun, olmadı. Yani resetleme falan hiç yapmadan direk kurdum.

Acaba bir yerde yanlışlık mı yapıyorum? Bu arada son sürüme dönünce DSL yanıyor, sadece önceki sürümlerde DSL ışığı yanıp sönüyor.
Ya ben sürümleri düzgün yükleyemiyorum ya da başka sıkıntı var. Modemde bir hata olma ihtimali de düşük çünkü aynı marka-model 2 modemde de aynı sorunu yaşıyorum. İnternet bağlantımda da sorun yok çünkü Türk Telekomun klasik modemi ile sorunsuz bağlanıyorum ve hız hiç düşmüyor.

Son düzenleme:
m sihirbazı ilerleyemiyor. Modemin kurulum sihirbazı ilerl
İlk başta eğer iade hakkınız varsa iade edin. İade etmiyceksenız güncellemeyi manual kurdukdan sonra cihaza reset atmanız tavsiye ediliyor kurulum yapmadan önce yapmadıysanız yapın. İade etmeden önce stabil çalışan sürüm 502 ile bitiyordu. Onuda 1.5 gün deneyebildim yalnız. ASUS'un ADSL modeli 4 gündü açık 0 CRC hatası bu modelde CRC hataları fırlıyor.

Edit :D cihazı iade ettim.

Maalesef iade hakkım yok. O zaman önce modemi normal resetliyorum, sonra 502'li sürümü arayüzden yüklüyorum. Sonra da tekrar resetliyorum. Bakalım bu sefer olacak mı?..

Maalesef iade hakkım yok. O zaman önce modemi normal resetliyorum, sonra 502'li sürümü arayüzden yüklüyorum. Sonra da tekrar resetliyorum. Bakalım bu sefer olacak mı?..
Evet güncelleme yaptıkdan sonra resetleme yapmanız yeterlidir.
İnşallah çözülür ama gezmediğim forum konusu yorumlar kalmadı. Uzun vadede çözülmüş gibi dursada ilerleyen zamanlarda bu sorunlar tekrarlanabılır haberınız olsun.

Geri
Yukarı