ASUS DSL-N16 modem bağlantı kopması

taha hasırcı

Hectopat
Herkese merhaba TT kullanıcısıyım TP-Link modem vardı ilk verilen modemlerden, sürekli Wi-Fi kopma sorunu nedeniyle ASUS DSL-N16 modeline geçiş yaptım, kurulumu gerçekleştirdim internet var her şey tam yolunda derken 1 saat sonra modemde internet ışıkları stabil şekilde yanmasına rağmen internete giremiyorum. Ne Wi-Fi ile ne kablolu bağlantı ile internete erişim yok noktasına geliyor. Hız 1Kbps'e düşüyor. Modemi kapatıp açınca sorun çözülüyor. VDSL alt yapısı kullanıyorum internet alt yapımda stabil bir sorun yok eski modemi takınca Wi-Fi hariç canavar gibi çalışıyor çocuk. Bilmediğim bir ayarı mı vardır nedir anlamadım. Ürünü iade de almıyor Teknosa. 339'TL'ye aldım, pişman oldum gerçekten yahu. Yardımcı olabilir misiniz dostlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu ben şöyle çözdüm.
Gelişmiş Ayar > Yönetim > Dsl Ayarı > Kararlılık Ayarı'nı 11 yaptım. (Current SNR Margin: 8 dB gösteriyordu.)
Ayrıca Dynamic Line Adjustment (DLA) ve BitSwap'ı etkin hâle getirdim.

ASUS modemlerden kesinlikle uzak durmakta fayda var. Attıkları firmware güncellemeleriyle modemleri daha kararlı hale getireceklerine iyice bozuyorlar, bozduktan sonra da tekrar firmware güncellemesi vermekle uğraşmıyorlar. DSL N-16 modeli var bende de bıktırdı çöpe atacağım yakında.

Geri
Yukarı