ASUS Dual EVO RTX 2060 sıcaklık değerleri nasıl olmalı?

quattroporte

Hectopat
Merhaba kartı yeni satın aldım ve henüz 2 aylık. Yarım saatlik FurMark, 1 dakikalık FurMark, yarım saatlik Forza Horizon 4 en yüksek ayarlar testlerimi aşağıya ekliyorum. Kart oyun hariç kullanımda ilk açıldığında 30 küsur derecelerde sonrasında 49 gibi derecelerde dolaşıyor. Oyun içinde ise 77 en yüksek gördüğüm sıcaklık.
AMD karttan geçtim, NVIDIA kartlara şu an pek hakim değilim yardımcı olursanız sevinirim. Bana değerler internetten araştırdığım kadarıyla biraz farklı geldi. Bir sorun olma ihtimali var mıdır?

Dosya Ekleri

• furmark.png
    furmark.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 168
  • forza.png
    forza.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 148
  • 2060..png
    2060..png
    3,1 MB · Görüntüleme: 165
NVIDIA kartlarda bende fazla hakim değil rehber videosu atayım. Anlayamadığınız bir yer olursa alt yazıyı çevirirsiniz. Çok karışık gelirse de kartın saat hızlarını ve güç limitini biraz azaltın MSI Afterburner'dan -100MHz gibi. Ama gerek de yok dediğim gibi normal değerler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NVIDIA kartlarda bende fazla hakim değil rehber videosu atayım. Anlayamadığınız bir yer olursa alt yazıyı çevirirsiniz. Çok karışık gelirse de kartın saat hızlarını ve güç limitini biraz azaltın MSI Afterburner'dan -100MHz gibi. Ama gerek de yok dediğim gibi normal değerler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
UV yapmayayım o halde. Arkadaşımda farklı bir 2060 modeli var ve boşta 10 civarı bir watt tüketimine sahipti, genel olarak değerleri de bir tık daha iyiydi. Bende boşta 25 watt gibi değerler gözüküyor. Bendeki kartın OC versiyon olmasıyla alaklı olabilir mi bu farklar?

Ben yaklaşık 6 aydır aynı kartı Mag Forge 100M kasa ile kullanıyorum, sadece ön 2 fanım çalışıyor, maksimum 74 derece gördüm. 77'de ortam koşullarına göre normaldir diye düşünüyorum. Benim ekran kartımda boşta 50 derecelerde geziyor, belli bir sıcaklıktan sonra fan açıyor zaten o yüzden o da normal.

UV yapmayayım o halde. Arkadaşımda farklı bir 2060 modeli var ve boşta 10 civarı bir Watt tüketimine sahipti, genel olarak değerleri de bir tık daha iyiydi. Bende boşta 25 Watt gibi değerler gözüküyor. Bendeki kartın OC versiyon olmasıyla alaklı olabilir mi bu farklar?

Olabilir, dediğim gibi endişe edilcek bir durum yok.

Ben yaklaşık 6 aydır aynı kartı Mag Forge 100M kasa ile kullanıyorum, sadece ön 2 fanım çalışıyor, maksimum 74 derece gördüm. 77'de ortam koşullarına göre normaldir diye düşünüyorum. Benim ekran kartımda boşta 50 derecelerde geziyor, belli bir sıcaklıktan sonra fan açıyor zaten o yüzden o da normal.
Öyle bir durum ki internette araştırıyorum, 50-60 derecelerde dolaştığı söyleniyor, videolarda keza öyle. Belki 3-5 derece sıcak çalışıyor olabilir silikon kalitesinden dolayı ama çok anlam veremedim.
Olabilir, dediğim gibi endişe edilcek bir durum yok.
Umarım öyledir hocam teşekkürler.

Geri
Yukarı