ASUS Dual Evo serisinin soğutması nasıldır?

Lockheed

Hectopat
Makaleler
19
Herkese merhabalar, Stoğa geldiğinde ASUS Dual 3070 Evo almayı düşünüyorum. Şu an kullandığım ekran kartında CW var. ASUS Dual Evo serisinin soğutması nasıldır?
(2000. mesajı da aradan çıkardık:D) @Esperoja sanırım sen kullanıyordun.

Son düzenleme:
İncelemesi çıkmadan tahmin yapmak çok zor mesela örnek veriyorum RTX 2060 Evo modeli güzel soğuturken 3070 Evo modeli sorunlu kötü soğutuyor olabilir.

İlk parti GTX 10 serisiyle beraber gelen beyaz temalı çift fanlı tasarıma sahip Dual/Dual OC serileri biraz ısınabiliyor, şu an ekstradan hız aşırtmış olduğum 1060 6G Dual OC'u maksimum yükte 82-83 derecelerde sabit bir şekilde sıkıntısız kullanıyorum, stok halinde ise bu değerler 78-79'a iniyor. Keza diğer zamanında çıkmış olan 1070O8G Dualların da sıcaklıkları bu şekildeydi.

Açıkçası yeni sürüm Dual EVO'lar özellikle de RTX 2000 serisinde i5-9600KF ile kullanmış olduğum 2070 Super'i 2K Ultra yük bandında dahi 74-75 dereceleri geçtiğini hiç görmedim, tabii kullanmış olduğum kasa da Cooler Master MasterCase H500P modeliydi. Ama yeni seri RTX 3000'lerde sorun var mı yok mu hiç bilemiyorum, bu noktada herhangi bir model kart çıkış yaparsa yabancı kaynaklardan detaylı incelemelerini takip etmekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı