ASUS Dual GTX 1660 Super sistemde FPS değerleri aniden düşüyor

GeforceHesap

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar. Sistemi alalı 4 ay oldu ama hala FPS düşmesi sorununu çözemedim. Sorunum: Fortnite oyunundayım ekran kartı yüzde 99 kullanıyor 90 FPS alıyor. Sonra bir bakıyorum mesela koşarken FPS düşmesi (stutter ) yiyorum ekran kartı kullanımı yüzde 80'e düşüyor anlık takılma oluyor. Bu sorun oyun boyunca devam ediyor. Oynadığım oyunların yüzde 90 ında bunu yaşıyorum.

Bu sorunda kurtulmak için RX 580imi satıp GTX 1660 Super aldım FPS arttı ama sorun aynı.
AIDA 64 ve FurMark testini aynı anda açıyorum işlemci ekran kartı kullanımı Full'de FPS düşmesi olmuyor ama oyunlarda oluyor. Sıcaklık değerleri normal.
GTX 1660 Super 10 dk FurMark sıcaklık değeri maksimum 70 oluyor. İşlemcide aynı şekilde sıcaklık ve benchmark değerleri normal. Lütfen yardım edin sorun hangi parçada? 5 kez format attım değişen bir şey yok.
Sistem:
ASUS Dual GTX 1660 Super.
AMD Ryzen 5 2600.
16 GB 3000 MHz XPG RAM.
James Donkey 240 GB SSD.
B450M S2H anakart.
4 Fanlı Frisby kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunları oynadığınız çözünürlük nedir ve güç kaynağı olarak hangi marka ve model kullanıyorsunuz.

Full HD'de oynuyorum. Frisby PSU kullanıyorum. OCCT testinde Power'de sorun olmadı. Emin değilim PSU'dan.
SSD'den kayanaklanıyor olabilir.

SSD değerleri as SSD benchmarkta internetteki incelemesinin 3'te biri değeri alıyor. İnternetti testlerde 900 puan alırken ben 300 puan alıyorum. 4K32T okuma hızı 200 MB/s olması gerekirken 40 MB/s.

Full HD'de oynuyorum. Frisby PSU kullanıyorum. OCCT testinde Power'de sorun olmadı. Emin değilim PSU'dan.

SSD değerleri as SSD benchmarkta internetteki incelemesinin 3'te biri değeri alıyor. İnternetti testlerde 900 puan alırken ben 300 puan alıyorum. 4K32T okuma hızı 200 MB/s olması gerekirken 40 MB/s.

Crystal disk mark ile SSD'nin sağlık duruma baktınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı