ASUS Dual Radeon RX 6600 oyunlarda düşük FPS veriyor

sefa.d

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba herhangi bir forumda ilk sorum olacak. Yanlış bir yere konu açtıysam ya da bir kusurum varsa affola.

Benim sorunum ASUS Dual Radeon RX 6600 ekran kartı driverı ile ilgili. Sistemimi 25 gün falan önce aldım. Oyunları yükledim sıkıntısız oynadım taki Forza Horizon 5 yükleyene kadar. Oyun yüksek grafiklerde dahi ekran kartı yetmiyor diye uyarı verdi. Normalde bu kart Ultra ayarlarda açmalıydı. Expert ayarda açmıyor ama ultrada açmalıydı hemen sürücüyü kontrol ettim yeni sürücü çıkmış yükledim. Oyun ultrada açıldı sıkıntısız oynadım ama ertesi gün Valorant'a giremeyene kadar. Evet sürücü güncellendikten sonra Valorant'a ve Battlefield 4'e giriş yapamadım. Diğer 3 oyunum açılıyordu ama bunlara giremedim. Bende eski sürücüye dönüp Forza oynamamaya karar verdim. Yeni sürücü çıkınca oynarız artık dedim. Konu böyle kapandı ama bugün Assassin's Creed Origins yükleyip de yüksek ayarlarda 50 FPS alınca artık canım sıkılmaya başladı. Çok yüksek ayarlardada 50 FPS alıyorum. İnternetten baktım çok yüksek ayarlarda bile 90 100 FPS vermesi lazım benimki vermiyor.

Sorun bu arkadaşlar. Ben şimdi ne yapmalıyım acaba farklı bir hata mı yapıyorum anlamadım. Yardımınızı bekliyorum.

Şu an Adrenalin 22.5.1 bu sürümü kullanıyorum. Sorun yaşadığım sürücü Adrenalin 22.11.1 bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gecmis olsun format atıp tekrar denemeni tavsiye ederim. Bende XFX 6600 kullanıyorum daha önce GTX 950 varkenki başıma gelen bir olay; GTA 5 de 50-60 FPS oynarken güncelledim ve bir anda 25-30'a düştü. Grafik ayarları aynı şaşırdım tekrar eskiye döndüm ama nafile artık kart zokayı yutmuştu. 4 ay önce RX 6600 aldım üstelik 3 ay mining geçmişi vardı Mayıs ayındaki driver ile(recommend) duruyor güncellemiyorum guncellersem kart kısıtlanır diye korkuyorum şu an için problem yok.

Tam sistem bilgilerini verebilir misin?
i3 12100f
asus prime h610m-d d4
adata xpg 8gb 3200 ddr4 2 adet
WD SN570 500gb blue gen3x4 m2 ssd
FSP Hyper Pro H3-550 550W 80+ Bronze PSU

Gecmis olsun format atıp tekrar denemeni tavsiye ederim. Bende XFX 6600 kullanıyorum daha önce GTX 950 varkenki başıma gelen bir olay; GTA 5 de 50-60 FPS oynarken güncelledim ve bir anda 25-30'a düştü. Grafik ayarları aynı şaşırdım tekrar eskiye döndüm ama nafile artık kart zokayı yutmuştu. 4 ay önce RX 6600 aldım üstelik 3 ay mining geçmişi vardı Mayıs ayındaki driver ile(recommend) duruyor güncellemiyorum guncellersem kart kısıtlanır diye korkuyorum şu an için problem yok.
Format yerine temiz kurulum yapsak olur mu? Format atmayı bilmiyorum ama mecbursam öğrenicem artık. Temiz kurulumu da bilmiyorum da bu bilgisayarlar öğretiyor mecbur her şeyi. Bu driver olayıda bence çok saçma neden biz uğraşıyoruz anlamadım ayarlasınlar otomatik falan. Bir sürü iş varmış bu kadar beklemiyodum.

22.11.1 benim 6600'de de sıkıntı çıkardı.
22.5.1'e döndüm.
yeni sürücüde chorema girerken çok hızlı bir şekilde 3 kere kapanıp açılıyo göz kırpıyo :D Forumlara biraz baktım kimse şikayetçi olmamış bu sürücüden sadece bende mi oluyo diye düşünmüştüm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı