ASUS Dual RTX 2060 6 GB EVO OC Ekran kartı fanları ses yapıyor

AnyFor

Hectopat
Daha fazla  
ASUS Dual RTX 2060 6 GB EVO OC modeline sahibim. Ekran kartım YouTube, Zoom, Discord gibi uygulamalar açıkken bir tur dönüyor ve duruyor. Ama ısındığında düzenli döndüğünde sıkıntı yok genelde bu şeyleri yaparken 53 60 derece arasında oluyor. Fan ayarlarım NVIDIA GeForce Experience'da otomatik. Yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.

ASUS Dual RTX 2060 6 GB EVO OC modeline sahibim. Ekran kartım YouTube, Zoom, Discord gibi uygulamalar açıkken bir tur dönüyor ve duruyor. Ama ısındığında düzenli döndüğünde sıkıntı yok genelde bu şeyleri yaparken 53 60 derece arasında oluyor. Fan ayarlarım NVIDIA GeForce Experience'da otomatik. Yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.
Aynı kartı kullanıyorum istersen ASUS GPU TWEAK 2 ile kontrol edebilirsin fanları
Aynı kartı kullanıyorum istersen ASUS GPU TWEAK 2 ile kontrol edebilirsin fanları
Fanlar ne zaman gürültü yapıyor

Aynı kartı kullanıyorum istersen ASUS GPU Tweak 2 ile kontrol edebilirsin fanları.

Fanlar ne zaman gürültü yapıyor.

Normal uygulamalarda gezerken bir tur dönüyor ve ses çıkarıyor sonra duruyor. Uygulamada fan hızı yükselip 0A düşüyor iyice sinir olmaya başladım.

Normal uygulamalarda gezerken bir tur dönüyor ve ses çıkarıyor sonra duruyor. Uygulamada fan hızı yükselip 0A düşüyor iyice sinir olmaya başladım.
Uygulamayı indir 0 db modunu off yap .

Uygulamayı indir 0 dB modunu off yap.

Onu yeni indirdim. On olması daha iyi sanıyordum off yapıp deneyeceğim.
Uygulamayı indir 0 dB modunu off yap.

1614710903196.png

Son 3 büyüyen çizgiden beri offta ama yeniden başlatmadım.

Uygulamayı indir 0 db modunu off yap

Eki Görüntüle 903467

Eki Görüntüle 903467

Eki Görüntüle 903467

Şimdi nasıl ? Bu arada son üç çizgi derken açar mısın biraz fan hızlarına bakmak istersen nasıl ekleyeceğini söyleyebilirim .
Benim anladığım kadarıyla sen bir defa dönüp fan dururken çıkan sesten rahatsızsın ben de fanların minimum 24 devirde dönmesini tavsiye ettim 0 db modunu kapatınca stabil az bi ses çıkıyor.

Benim anladığım kadarıyla sen bir defa dönüp fan dururken çıkan sesten rahatsızsın ben de fanların minimum 24 devirde dönmesini tavsiye ettim 0 dB modunu kapatınca stabil az bir ses çıkıyor.

Tavsiye şeyini nasıl yapabilirim? Manuel ayarda sabit kalıyor.

Açıklama yapacağım
Açıklama yapacağım
Gördüğün üzere fan hızı 28 sıcaklığa bağlı olarak değişiyor ama çok artmaz 55 dereceye kadar .
Açıklama yapacağım

Gördüğün üzere fan hızı 28 sıcaklığa bağlı olarak değişiyor ama çok artmaz 55 dereceye kadar .
Boşta iken silent moda al hızlar ve sıcaklık düşer.

Dosya Ekleri

• AF23C15A-2FBE-4F3B-BB05-7F64C5EF4302.jpeg
    AF23C15A-2FBE-4F3B-BB05-7F64C5EF4302.jpeg
    245,2 KB · Görüntüleme: 44
  • 0EB33059-F4E6-4079-8268-C9539FF3D426.jpeg
    0EB33059-F4E6-4079-8268-C9539FF3D426.jpeg
    198,4 KB · Görüntüleme: 36

Yeni konular

Geri
Yukarı