ASUS Dual RTX 2060 boşta 50 derece

KrisaF

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, yaklaşık 1 ay önce ASUS Dual RTX 2060'lı bir sistem aldım bugün fark ettim. Ekran kartı boştayken 53 derece fanlar calışmıyorken boşta 55-60 derece normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ekran kartını kullanıyoruz. Şu an boşta 46 derece. Farkı oda sıcaklığı ile kasa-fan durumu belirler. Bunun haricinde yüke soktuğunuzda fanlar dönüyor ve ortalama soğutmasını sağlıyorsa problem yok demektir.

Her ekran kartı boşta düşük sıcaklık sunmayabiliyor. ASUS Dual serisi, ROG Strix serisinin yanında bir miktar sıcak çalışacaktır. Ne de olsa daha hesaplı bir model.

MSI Afterburner ile fan devirlerini sıcaklığa oranla arttır, stok olarak çok düşük ayarlarda olabilir. Eğer öyleyse hiç sıkıntı yok. Sıcaklıklar normal gelmedi bana. Mining virüsü yemiş olabilirsin. Kaspersky ile bir tarat. Temiz bir format at. İşlemci sıcaklığın ne durumda? Fanlar 1 ayda çok tozlanmaz bir de onları kontrol et. Kasanın egzoz fanının duvarla mesafesi olsun.

MSI Afterburner ile fan devirlerini sıcaklığa oranla arttır, stok olarak çok düşük ayarlarda olabilir. Eğer öyleyse hiç sıkıntı yok. Sıcaklıklar normal gelmedi bana. Mining virüsü yemiş olabilirsin. Kaspersky ile bir tarat. Temiz bir format at. İşlemci sıcaklığın ne durumda? Fanlar 1 ayda çok tozlanmaz bir de onları kontrol et. Kasanın egzoz fanının duvarla mesafesi olsun.
Niye durduk yere kafa bulandırıyorsunuz? 0 RPM özelliği yakın dönemi kapsayan tüm ekran kartlarında bulunuyor ve belirli bir ısıya ulaşmadan fanlar dönmüyor. Mining virüsü dediniz, format dediniz, egzoz fan dediniz. Yüke girince fanlar dönüyor ve standart sıcaklıklarda çalışıyorsa sorun yoktur. Böyle ezbere yorumlar yapmayın, lütfen.

Aynı ekran kartını kullanıyoruz. Şu an boşta 46 derece. Farkı oda sıcaklığı ile kasa-fan durumu belirler. Bunun haricinde yüke soktuğunuzda fanlar dönüyor ve ortalama soğutmasını sağlıyorsa problem yok demektir.

Her ekran kartı boşta düşük sıcaklık sunmayabiliyor. ASUS Dual serisi, ROG STRIX serisinin yanında bir miktar sıcak çalışacaktır. Ne de olsa daha hesaplı bir model.

Peki fanların dönüyor mu kanka.

Bilgisayarın tam tarama özelliğini kullansam olur mu?

Kanka tekrar selamlar dediğin sıcaklık ayarını yaptım Afterburner'dan şu an %65 kullanımdayken 60 derece normal mi?

Son düzenleme:
Peki fanların dönüyor mu kanka.

Bilgisayarın tam tarama özelliğini kullansam olur mu?

Kanka tekrar selamlar dediğin sıcaklık ayarını yaptım Afterburner'dan şu an %65 kullanımdayken 60 derece normal mi?

Hocam boşuna uğraşıyorsunuz. Bu sıcaklık değerleri gayet normal. Yük altındayken 90 derecelere ulaşmadığınız sürece sıkıntı yaşamazsınız.

Hocam boşuna uğraşıyorsunuz. Bu sıcaklık değerleri gayet normal. Yük altındayken 90 derecelere ulaşmadığınız sürece sıkıntı yaşamazsınız.

Kral ben PC için 2 sene bekledim şimdi bir sıkıntı olursa çok üzülürüm yani beni anla.

Nasıl bu kadar sıcaklığı umursamıyorsunuz anlamıyorum. Kart kapanmıyorsa sorun yok, 90'ı geçince zaten kart kendini kapatıyor. 10 saat FurMark çalıştır. Mademki yeni almışsın dene bir kere, sıcaklıkları da kontrol et. Eğer 10 saat içinde sıcaklıktan kendini kapatmazsa zaten bir problem yok. Boştaki sıcaklık ekran kartına zarar verecek düzeyde değil ama kart yüzde 70'de kullanımda dahi bile 80-90 arasındaysa yolla garantiye olmadı iade falan et. Her kartın karakteri farklıdır. Bence ilk FurMark'ı dene. Sonrasında seninle aynı model kartların sıcaklıklarına bak. Yük altında 80 kabul edilebilir. Ama daha fazlası 2-3 sene sonra kartta belirgin performans kayıplarına neden olur? Bence hangi kart olursa olsun 85 derece kırmızı çizgidir. Tabi bir de ekran kartı termal macununu çok dandik koyuyorlar fabrikalarda. FurMark'da sorun çıkmaz 10 saat sonrası 85 veya altında çalışıyorsa devam. Kart garantisi bitince kendin kaliteli bir termal macun kullanırsın. Biraz karmaşık yazdım ama umarım anlarsın. Eğer fanlarda bir sorun varsa 2-3 sene sonra garanti bitince mining kartlarından hallice olur. Son olarak sen de hiç bilgisayarı yük altında kullanmadın mı anlamıyorum ki. Söylesene kaç derece. Anca evham yapmışsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı