ASUS Dual RTX 2060S oyun içi sıcaklık değerleri

Call of Duty için normal. Bf5'te 60'lı derecelerde imzamdaki sistemim. COD açınca o derecelere çıkıyor. R6 Six Siege ve Pubg'de de 60'lı derecelerde ama COD'u açınca ısııyor kart.

Cod dışında Wildlands oyununda test yaptım. Bu sefer 81 dereceyi gördü. Bugün gün içerisinde kasanın yerini değiştirip tekrardan test yapacağım

Bu arada ben de önceden MSI Afterburner ile şimdi de Zotac Firestorm ile fan profili kullanıyorum, derecelere etkisi olumlu fan profilinin. Yalnız son zamanlarda aşırı sıcaklardan 75 dereceleri görüyorum odam da klimasız. Ek olarak şu başlıktaki ayarları yapınca ekran kartı kullanımım arttı, daha yüksek FPS almaya başladım ve bu oranla birlikte ısınma da arttı doğal olarak:

Öncelikle yardım ettiğiniz için teşekkür ederim. Telefonumun kamerasıyla kasamın odamdaki pozisyonunu çekmeye çalıştım. Sizce garantiye vermeli miyim ?
Eki Görüntüle 629554 Eki Görüntüle 629555
Ekran kartı fan ayarlarında sıkıntı olabilir driverları ddu ile silip bir daha yüklemenizi ve msi afterburner ile fan profili oluşturmanızı tavsiye ediyorum.

İlk önce kasamın yerini değiştirip odamın sıcaklığını az da olsa serinletmeye çalıştım. Daha sonra msi afterburner uygulamasından fan profili oluşturdum. Sıcaklık değerlerim en yüksek 74 dereceyi gördü.
Fan profilini kendim ayarlamaya çalıştığım için düzgün yapmış olmayabilirim. Fan hızını arttırmakta bir sorun teşkil etmiyorsa attığım fotoğraftaki hızı biraz daha arttırmayı düşünüyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

1111.png

gerçek222.png

İlk önce kasamın yerini değiştirip odamın sıcaklığını az da olsa serinletmeye çalıştım. Daha sonra msi afterburner uygulamasından fan profili oluşturdum. Sıcaklık değerlerim en yüksek 74 dereceyi gördü.
Fan profilini kendim ayarlamaya çalıştığım için düzgün yapmış olmayabilirim. Fan hızını arttırmakta bir sorun teşkil etmiyorsa attığım fotoğraftaki hızı biraz daha arttırmayı düşünüyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 629769

Eki Görüntüle 629770
Daha iyi olabilirdi ama sorun yok. 40 derecede iken %60 fan hızı fazla kaçmış biraz.

Fanları tam kapasite çalıştırmak hem fazla gürültü yapacaktır hemde biraz ömründen harcayacaktır.

40-50 derecedeki fanı düşürdüm tavsiyeniz için teşekkürler. Son olarak dediğiniz gibi sıcaklık değerlerinde fan ayarlarında bir sorun yoksa ürünü iade etmeyeceğim ama bu değerler beni ileride sorunlarla karşılaştıracak ise iade etmeyi düşünüyorum, son fikriniz nedir ?

Geri
Yukarı