ASUS Dual-RX 5500 XT vs ASUS Phoenix PH-GTX1650S sistem toplama

Arkadaşım 1650 koyuyoruz kasaya.
Arkadaşım 1650 ''SUPER'' koyuyoruz kasaya.
Bütçemizi aşıyor 500TL kadar aslında yine alabiliriz belki ama 144Hz monitör almak gibi bir şartı var arkadaşın.

ayrıca r5 3400g apu işlemci değilmi?
Apu işlemcilerde dahili grafik kartı bulunur, bu ekran kartı takılamayacağı anlamına gelmiyor. Harici bir ekran kartı kullanılabilir yine. Keza attığınız sistemde de apu işlemci var.

Son düzenleme:
Arkadaşım 1650 "super" koyuyoruz kasaya.

APU işlemcilerde dahili grafik kartı bulunur, bu ekran kartı takılamayacağı anlamına gelmiyor. Harici bir ekran kartı kullanılabilir yine. Keza attığınız sistemde de APU işlemci var.

Biliyorum APU işlemci kullanıldığını ama sorun şu ki R3 3100'den daha az performanslı ve arada 300TL civarı fiyat farkı var.
O kasaların içindeki PSU'lar asıl mesele.
İçlerinde ne PSU var bilmiyorum ki markaları Gamepower ise PSU'ların isterse 90+ olsunlar yine alınmaz.
İzninizle ben de topluyorum sanırım bütçe 4500.

Tabii hocam sizinde önerilerinizi almak benim için iyi olur belki daha mantıklı gelir kendi dizdiğim PC'den ve sizin önerdiğinizi tercih ederim.
Arkadaşlar kendi kurduğum sistem böyle 4400TL gibi bir fiyatı oluyor bu şekilde çok fazla ama daha ucuza bir şey kuramadım açıkçası:

Ssd:KIOXIA EXCERIA 240GB SATA 3.0 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma) | ITOPYA

Ram:GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA

Anakart:MSI A320M-A PRO 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 HDMI DVI mATX Anakart | ITOPYA

Kasa:POWER BOOST VK-P3301B 500W Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Ekran kartı:GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

İşlemci:Amd Ryzen 3 3100 3.6 - 3.9 Ghz 18mb Ön Bellek Am4 Işlemci | Trendyol

Durum bu arkadaşlar biliyorum kasa dandik oldu ama bu bütçede başka kasa var mı bilmiyorum varsa tercih edebilirim 1TL bile bütçe aşması benim için sorun teşkil eder.
Kasa olarak dark raider alabilirim.

Son düzenleme:
Biliyorum APU işlemci kullanıldığını ama sorun şu ki R3 3100'den daha az performanslı ve arada 300TL civarı fiyat farkı var.

Tabii hocam sizinde önerilerinizi almak benim için iyi olur belki daha mantıklı gelir kendi dizdiğim PC'den ve sizin önerdiğinizi tercih ederim.
Arkadaşlar kendi kurduğum sistem böyle 4400TL gibi bir fiyatı oluyor bu şekilde çok fazla ama daha ucuza bir şey kuramadım açıkçası:

Ssd:KIOXIA EXCERIA 240GB SATA 3.0 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma) | ITOPYA

Ram:GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA

Anakart:MSI A320M-A PRO 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 HDMI DVI mATX Anakart | ITOPYA

Kasa:POWER BOOST VK-P3301B 500W Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Ekran kartı:GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

İşlemci:Amd Ryzen 3 3100 3.6 - 3.9 Ghz 18mb Ön Bellek Am4 Işlemci | Trendyol

Durum bu arkadaşlar biliyorum kasa dandik oldu ama bu bütçede başka kasa var mı bilmiyorum varsa tercih edebilirim 1TL bile bütçe aşması benim için sorun teşkil eder.
Kasa olarak dark raider alabilirim.
Hocam anlayamadım. Şimdi 4400 TL bütçeyle mi alacaksınız?

Bence 75 hz bir monitör alın.
Ayrıca o SSD' yi de tercih etmeyin.
Ayrıca o kasa ve PSU alınmaz. Attığım linkteki Dark Raider kasayı alın. Hem PSU fena değil onda.

Bence 75 Hz bir monitör alın.
Ayrıca o SSD'yi de tercih etmeyin.
Ayrıca o kasa ve PSU alınmaz. Attığım linkteki Dark Raider kasayı alın. Hem PSU fena değil onda.

Evet Dark Raider'de karar kıldık ayrıca kendi eski ssdmizi ve hard diskimizi kullansak nasıl olur acaba? İçinde Windows falanda kurulu ssd 450/450 okuma yazma hızına sahip idareten kullanıcağız ramide ileride güncelleyeceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı