ASUS Dual RX 580 sinyal yok hatası

Fuurkkaaannn

Centipat
Daha fazla  
ASUS Dual RX580 8 GB 256 Bit ekran kartım var. Sinyal yok hatası alıyorum. Test yaptığımda bir sıkıntı çıkmıyor, garantiye de gitti sıkıntısı çıkması oyunlarda aşırı yüklenince sinyal yok hatası veriyor. 2 televizyon 1 montiörde denedim ama eskiydi sadece 1 TV yeniydi, onda da oyunda çok kasılmadığı sürece hata vermedi. Sinyal yok hatası verip kapanınca ekran kartının sürücüsü WattMan hatası ile ilgili uyarıda bulunuyor. Çözüm nedir yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem nedir hocam? Yüklenince kesmesi PSU kaynaklı da olabilir.

Yine WattMan'lar yine ben... Güç kaynağınızın modelini ve yük altındaki sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz? Ek olarak undervolt da düşünebilirsiniz.

Yine WattMan'lar yine ben... Güç kaynağınızın modelini ve yük altındaki sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz? Ek olarak undervolt da düşünebilirsiniz.

Güç kaynağın modeli, Frisby FC-9280G'nin 600W 80 Plus Bronze Mist ATX Gaming Kasa'nın Güç kaynağını kullanıyorum.
Bu resimlerde ki bilgisayarın tüm özellikleri +olarak işlemci fanı aldım.
20210417_132612.jpg

Dosya Ekleri

• 20210417_131620.jpg
    20210417_131620.jpg
    276,2 KB · Görüntüleme: 19
Güç kaynağın modeli, Frisby FC-9280G'nin 600W 80 Plus Bronze Mist ATX Gaming Kasa'nın Güç kaynağını kullanıyorum.
Bu resimlerde ki bilgisayarın tüm özellikleri +olarak işlemci fanı aldım.Eki Görüntüle 978628
Frisby'nin canlı bomba olduğu hakkında forumda bir çok konu var. Güç kaynağını değiştirmeni şiddetle öneririm. Ekran kartının yükte 81 derece olması da sağlıklı bir şey değil.

Neden kaynaklanıyor yani hocam.
Net olarak kanıya varamayız ama aklımda 2 seçenek var, ya güç kaynağı yeterli gücü veremiyor bu da ekran kartında sorun yaratıyor. ( Yüksek ihtimal ) Ya da ekran kartları yüksek ısıda çalışıp soğutulmadan kapandığında lehim erimesi dediğimiz problemle karşılaşıyor. Bu problem de görüntüyü bozuyor ve kullanılamaz hale getiriyor. En yakın seçeneğin PSU'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, bütçe belirtip yeni konu açarsanız forumdaki insanlar size yardımcı olacaktır.

Geri
Yukarı