ASUS Dual RX 580 WattMan hatası

Yusuf9897

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim ASUS Dual RX 580 8 GB bir ekran kartım var ve WattMan hatası ile uğraşmaktayım. Bana bir çözüm yolu gösterir misiniz? Teşekkür ederim.

Sistemim şu şekilde:
ASUS Dual RX 580 8 GB GPU
Intel i5 10400F CPU
16 GB 3200MHz RAM 2x8
FSP Hydro G Pro 850W +80 PSU
ASUS Prime Z490P ANAKART

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıyorum fakat kullanamıyorum.

Şimdi yapmanız gereken şey, boş bir zamanda deneme yanılma ile. Mesela ben GTA 5'de sadece sıcaklık ayarını en fazla 55 derecede çalışacak şekilde ayarlayıp giriyorum oyuna. 1216 MHz'de oynuyorum.

Fakat BF4'ü oyuna girdikten 10 dakika sonra kapanıyor. BF4'ü şimdi (-%15)'e aldım, yarım saat oynadım.

Bende bu şekilde kullanmaya devam ediyorum. Artık NVIDIA karta geçinceye kadar. Sende (-%30) sayısını yükselt. Mesela (-%20), (-%10) gibi rakamlarda düzenli olarak çalışıp çalışmadığını kontrol et. Emin olduğun frekansı global ayar olarak ayarla ve kartını o şekil kullanmaya devam et.

Benden bu kadar @07ALONE07 bir siyah ekran problemini de hallettik <3.

Artı -1 Eksi
Ben buna yazılımsal demem açıkçası. Wattman hatası daha çok donanımsal bir sorun. Ekran kartı cevap vermeyi kestiği zaman bu hata ortaya çıkmakta. Bunun sebebi gördüğüm kadarıyla Sapphire gibi üreticilerin kartlarını fütursuzca overclock etmesi.

Çözüm önerim? GPU frekansını 100 MHz aşağıya çekin ya da biraz voltajı artırın. Özetle, GPU'yu daha kararlı çalışacak hale getirin.

Bu hatanın eski adı AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti idi. Şimdi sürücüler güncellenince adı Wattman oldu. Sorun aynı, hata farklı...

İlk çıktığında Msi Rx 480 Gaming X 8G almıştım. Kartım garantisi bittikten 6 ay sonra yandı. O zamanlar da bu hatayı alıyordum. Yıl olmuş 2021 AMD çözemedi bu işi. Adam istemese de Nvidia karta yöneliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı