ASUS Dual RX 6600 undervolt ayarları nasıl olmalı?

Rocket League, Valorant, Warzone hepsi diyebilirim.
Warzone’da 8 gb vram bazı cutscenelerde yetersiz kalıyor. Rocket league ve Vaolarant da işlemci odaklı oyunlar bildiğim kadarı ile 4c 8t den dolayı çok yüksek performans veremiyor olabilir. Yerinizde olsam önce kart ayarlarını sıfırlarım öyle denerim. Default modda iyi çalışan bir model bu kart çünkü. Xmp profile açık mı biosta ramler hangi frekansta çalışıyor?

Warzone'da 8 GB VRAM bazı cutscenelerde yetersiz kalıyor. Rocket League ve vaolarant da işlemci odaklı oyunlar bildiğim kadarı ile 4C 8tden dolayı çok yüksek performans veremiyor olabilir. Yerinizde olsam önce kart ayarlarını sıfırlarım öyle denerim. Default modda iyi çalışan bir model bu kart çünkü. XMP profile açık mı BIOS'ta RAM'ler hangi frekansta çalışıyor?

XMP profile açık, 3200 MHz çalışıyorlar o yandan sorun yok. Default modda denedim driverı nasıl kurabileceksem her şekilde kurdum minimal, only driver, Full hepsini denedim ama bir şey fark ettim ki o da undervolt ayarları daha stabil yapıyor.

Warzone'da 8 GB VRAM bazı cutscenelerde yetersiz kalıyor. Rocket League ve vaolarant da işlemci odaklı oyunlar bildiğim kadarı ile 4C 8tden dolayı çok yüksek performans veremiyor olabilir. Yerinizde olsam önce kart ayarlarını sıfırlarım öyle denerim. Default modda iyi çalışan bir model bu kart çünkü. XMP profile açık mı BIOS'ta RAM'ler hangi frekansta çalışıyor?

Oyun profilini standart modda denedim hepsini yaptım yani.

XMP profile açık, 3200 MHz çalışıyorlar o yandan sorun yok. Default modda denedim driverı nasıl kurabileceksem her şekilde kurdum minimal, only driver, Full hepsini denedim ama bir şey fark ettim ki o da undervolt ayarları daha stabil yapıyor.

Oyun profilini standart modda denedim hepsini yaptım yani.
Saygı duyuyorum hocam ama bu karta undervolt önermiyorum ben.

Çoğu kişi AMD ekran kartı kullananların undervolt olayını bilmesi gerektiğini vs. savunuyor. Basit ayarlar çekilince bu tarz sıkıntıların giderildiğini, bütçem yeterli olsaydı NVIDIA kart alacaktım ama yapacak bir şey yok.

AMD'nin kendi yazılımından düşük Volt GPU'yu seçsem bir sıkıntı olur mu o biraz daha stabil gibi.

Çoğu kişi AMD ekran kartı kullananların undervolt olayını bilmesi gerektiğini vs. savunuyor. Basit ayarlar çekilince bu tarz sıkıntıların giderildiğini, bütçem yeterli olsaydı NVIDIA kart alacaktım ama yapacak bir şey yok.

AMD'nin kendi yazılımından düşük Volt GPU'yu seçsem bir sıkıntı olur mu o biraz daha stabil gibi.
RX 6600 zaten çok güç tüketen bir model değil.

Tamam teşekkürler.

Benim de ekran kartıda seninkinden bende yapmak istedim araştırdım biraz Sapphire Pulse RX 6600 için yapılan bir undervolt buldum. Sadece voltajı 1105 getirdim hiçbir sorun olmadı ekran kartı 57 derece üstünü geçmedi bu şekilde kullanıyorum bir de 1100 yapınca ve aşağısı olunca hatalar veriyordu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-07-04-22-17-23-050_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2023-07-04-22-17-23-050_com.google.android.youtube.jpg
    89,7 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı