ASUS Dual RX 6700 XT "stres testi başarısız" hatası

Forque

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance 2400 MHz CL14
SSD veya HDD modeli
Samsun 970 EVO Plus 500 Gb
Ekran kartı
Asus Dual Rx 6700 xt 12Gb OC
Anakart
Asus TUF B450PLUS
İşlemci
Ryzen 5 5600
Başlıkta belirttiğim gibi ASUS Dual RX 6700 XT ekran kartı almıştım fakat ara ara oyunlarda drop yememle birlikte bir foruma bakayım dedim. Sıcaklıkları yüksek olanlar olmuş ama kasam iyidir sıcaklığım yüksek olmamasına rağmen AMD Radeon'dan stres testi yaptım. Stres testi sırasında 3 kere drop yedi herhalde fotoğrafı buraya koyuyorum:

ekran kartı stress testi.png

Testi 3 dakika ayarladım, bittiğinde ise başarız diye hata verdi.

ekran kartı stress testi başarısız.png

Hiç voltaj gibi ayarlara dokunmadım. İade etmeli miyim? Yardımcı olabilecek olursa şimdiden sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'nin varsayılan stress testi güvenilir değil çünkü kartın tam gücünü kullanmıyor. Unigine heaven/valley ya da 3DMark ile test edebilirsin kartını. Güç kaynağı marka modeli ne bu arada?

Ekran kartinda bir problem yok ama buyuk ihtimalle RAM'den dolayı drop yiyorsun. 2400CL14 demişsin 16GB RAM'in olduğunu varsayarsak o frekans 5600 için çok düşük. Minimum FPS problemi büyük ihtimalle RAM'den kaynaklanıyor.

Ekran kartinda bir problem yok ama buyuk ihtimalle RAM'den dolayı drop yiyorsun. 2400CL14 demişsin 16 GB RAM'in olduğunu varsayarsak o frekans 5600 için çok düşük. Minimum FPS problemi büyük ihtimalle RAM'den kaynaklanıyor.

Olabilir Amazon'dan aldım daha gelmedi 2 gün içinde gelecek 3600MHz CL18 RAM'ler. Şu anda eski RAM'lerimi kullanıyorum. RAM'leri taktıktan sonra da drop yersem ne yapabilirim?

Olabilir Amazon'dan aldım daha gelmedi 2 gün içinde gelecek 3600MHz CL18 RAM'ler. Şu anda eski RAM'lerimi kullanıyorum. RAM'leri taktıktan sonra da drop yersem ne yapabilirim?
Yeni RAM'lerle aynı problemı yaşarsan detaylı testler isteyeceğim senden.

Çok teşekkür ederim yardım ettiğin için.🙂

Yeni RAM'lerle aynı problemı yaşarsan detaylı testler isteyeceğim senden.

1660084094626.png

RAM'lerim geldi. ilk attığım benchmark ile neredeyse aynı puan fakat drop çok az yedi ve oda herhalde FPS dalgalanmasından. İlki gibi 9 FPS'e hiç düşmedi. Bu arada AMD'nin stress testinde yine hata verdi.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim yardım ettiğin için.🙂

Eki Görüntüle 1480294

RAM'lerim geldi. ilk attığım benchmark ile neredeyse aynı puan fakat drop çok az yedi ve oda herhalde FPS dalgalanmasından. İlki gibi 9 FPS'e hiç düşmedi. Bu arada AMD'nin stress testinde yine hata verdi.
Radeon Stress testinin hata vermesi bir önem arzetmiyor. Minimum FPS'in yaklaşık %500 artmış ve bu çok iyi bir gelişme :) Böyle kullanmaya devam edebilirsin.

Hiçbir problem yok ekran kartında.

Geri
Yukarı