ASUS Eee PC'ye SSD takmak

Açılış hızlanır, programların yüklenme/açılma süreleri hızlanır. Hıphızlı çalışmayabilir, ancak gözle görülür düzeyde fark eder.

Ucuz ve kaliteli olarak tavsiye edebileceğiniz ürün var mı?
100 tl'ye var onları taksam günlük kullanımda hızlanır mı?
Bazen bilgisayar açılmıyor bile şifreyi giriyorum ekran gelmiyor kapatıp tekrar açıyorum geliyor. İyice garipleşti bilgisayar.

Merhaba,

Asus Eee Pc 900HA cihazım var. İntel Atom N270 m1.60 Ghz işlemcili, 2 GB 265 Mhz Ram takılı. SATA II 3.0 Gb/s bağlantılı.

Win Xp üzerine Win 10 kurdum. Çok yavaş ve düşük performanslı. Bir çok işleme çok geç cevap veriyor.

Bu cihaza SanDisk SSD Plus 120GB 530MB-310MB/s Sata 3 2.5 INCH SSD

taksam sonuç alır mıyım?

Mesela EBA da zoom kullanabilir miyim? Cihazı çöp olmaktan kurtarır mıyım ?

Tavsiyeniz nedir?

Teşekkür ederim.

Bilgisayarım:

Merhaba,

Asus Eee Pc 900HA cihazım var. İntel Atom N270 m1.60 Ghz işlemcili, 2 GB 265 Mhz Ram takılı. SATA II 3.0 Gb/s bağlantılı.

Win Xp üzerine Win 10 kurdum. Çok yavaş ve düşük performanslı. Bir çok işleme çok geç cevap veriyor.

Bu cihaza SanDisk SSD Plus 120GB 530MB-310MB/s Sata 3 2.5 INCH SSD

taksam sonuç alır mıyım?

Mesela EBA da zoom kullanabilir miyim? Cihazı çöp olmaktan kurtarır mıyım ?

Tavsiyeniz nedir?

Teşekkür ederim.

Bilgisayarım:

Ona Windows 10 kurulur mu? :D Windows 7 veya 8.1 kurun.
SSD takmanızı öneririm ama pek fazla bir şey beklemeyin. SSD takın üstüne de Windows 8.1 veya 7 kurun.

bende de aynı cihaz var. Bugün SSD taktım. Şimdi W7 pro kuruyorum. deneyimlerimi yazarım. Ama arkadaşların dediği gibi uçup-kaçma beklemeyin :)
Donanım belli zaten. Amaç fiyatların fırladığı ve bir daha düşmeyeceği bu dönemde cihazı kullanılabilir hale getirmek

Merhaba, 128 Gb Ssd taktım, Çok fazla bir fark göremedim. Tekrar eski HDD yi taktım. Linux kurdum, o şekilde kullanıyorum. Pardusun 32 bit desteği bitmiş....
Ssd yi farklı bir cihazda kullanıyorum. (ADATA SU650 120GB 520MB-450MB/S 3D NAND SATA3 2.5'' SSD ASU650SS-120GT-C)
bende de aynı cihaz var. Bugün SSD taktım. Şimdi W7 pro kuruyorum. deneyimlerimi yazarım. Ama arkadaşların dediği gibi uçup-kaçma beklemeyin :)
Donanım belli zaten. Amaç fiyatların fırladığı ve bir daha düşmeyeceği bu dönemde cihazı kullanılabilir hale getirmek
Merhaba, 128 Gb Ssd taktım, Çok fazla bir fark göremedim. Tekrar eski HDD yi taktım. Linux kurdum, o şekilde kullanıyorum. Pardusun 32 bit desteği bitmiş....
Ssd yi farklı bir cihazda kullanıyorum. (ADATA SU650 120GB 520MB-450MB/S 3D NAND SATA3 2.5'' SSD ASU650SS-120GT-C)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı