ASUS ekran kartı S/N etiketinin soyulması garantiyi etkiler mi?

Meggy

Kilopat
Başlıkta belirtmiş olduğum ekran kartının plakasının üzerinde S/N kodu yazıyor. Ekran kartı plakasını ve temizliğini yaparken soyuldu. Garanti dışı kalır mı? Asus yetkili firmasını aradım. Vidaların üzerindeki etiket sökülmediği sürece garanti dışı kalmaz deniliyor, sonrasında bir üst yetkilime bağlanıp size döneyim deniliyor. Döndüklerinde garanti dışı kalıyormuş deniliyor. Ekran kartının BIOS'undan S/N koduna erişilebileceğini daha önceki aramalarımdan öğrendim söylediler. Şimdi de denilen o zaman garanti durumu olduğunda kartınız geldiğinde teknisyenlerimiz karar verecek ona diyorlar. Kutu, fatura her şeyi mevcut. Sizce garanti dışı mı sayılmaktadır?

Biz bir etiket parçasına mı 2500 TL emanet ediyoruz? Konuyu özellikle Recep Baltaş ve Ali Güngör’ün ilgilenmesini istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiyi etkiliyor. Örneğin fare ve klavye gibi bileşenlerin kablosunda yapışık etiket görürsünüz, bunları çıkarmanız durumunda da garanti dışı kalır ürünler.
Gönderdiğiniz servisteki servis elemanının veya ön kontrol elemanının inisiyatifine göre işlem yapılabilir yine de.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı