ASUS EX-H410M BIOS'a girilmiyor

HayatimTakinti

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
ASUS EX-H410M anakartım var.

Hiçbir şekilde BIOS'a giremiyorum, açılışta ASUS yazısı vs de gelmiyor direk işletim sistemi açılıyor.
Yıllardır PC söker takarım böyle bir şey görmedim.

BIOS pili söktüm 1 saat bekledim yok.
Keza yeniden baslatırken Shift'e bastım, oradaki tuşlardan denedim olmadı.

Hiçbir şekilde giremiyorum.

Bir anakart uzmanı arkadaş var getir chip atalım dedi.

Anakart daha 2 aylık.
Ne yapsam bilemedim. Garantiye mi versem yoksa ne yapsam?

Başka ne şekilde açabilirim BIOS'u?

1. Dişli çark şeklindeki "ayarlar" simgesini tıklayın. Başlat menüsünde bulabilirsiniz.
  2. "Güncelleme ve Güvenlik" seçeneğini belirtin. Genellikle son seçenektir.
  3. Soldaki seçeneklerden ‘Kurtarma'yı seçin.
  4. ‘Şimdi yeniden başlat'ı‘ Gelişmiş başlangıç 'başlığı altında görebilirsiniz. Sisteminiz yeniden başlatılacak ve üstte "Bir seçenek belirleyin" yazılı mavi bir ekran görünecektir. Yeniden başlatma hemen gerçekleşir, bu yüzden hazırlıklı olun ve önemli herhangi bir dosyayı kaydedin.
  5. Üç seçenek arasında, devam, sorun giderme ve pc kapatın vardır. "Sorun giderme" seçeneğini belirtin.
  6. "Gelişmiş seçenekler" e gidin.
  7. "UEFI ürün yazılımı ayarları"nı seçin.
    (Bu seçimi cihazınızda bulamazsanız, bunun yerine Başlangıç ayarları'nı seçin. Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, BIOS'a erişmek için F1 veya F2'yi tıklayın)
  8. UEFI ürün yazılımı ayarları'nı seçtikten sonra Yeniden Başlat düğmesine tıklayın. BIOS'a yönlendirileceksiniz.
Bu yazıyı dener misiniz.

1. Dişli çark şeklindeki "ayarlar" simgesini tıklayın. Başlat menüsünde bulabilirsiniz.
  2. "Güncelleme ve Güvenlik" seçeneğini belirtin. Genellikle son seçenektir.
  3. Soldaki seçeneklerden ‘Kurtarma'yı seçin.
  4. ‘Şimdi yeniden başlat'ı‘ Gelişmiş başlangıç 'başlığı altında görebilirsiniz. Sisteminiz yeniden başlatılacak ve üstte "Bir seçenek belirleyin" yazılı mavi bir ekran görünecektir. Yeniden başlatma hemen gerçekleşir, bu yüzden hazırlıklı olun ve önemli herhangi bir dosyayı kaydedin.
  5. Üç seçenek arasında, devam, sorun giderme ve pc kapatın vardır. "Sorun giderme" seçeneğini belirtin.
  6. "Gelişmiş seçenekler" e gidin.
  7. "UEFI ürün yazılımı ayarları"nı seçin.
    (Bu seçimi cihazınızda bulamazsanız, bunun yerine Başlangıç ayarları'nı seçin. Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, BIOS'a erişmek için F1 veya F2'yi tıklayın)
  8. UEFI ürün yazılımı ayarları'nı seçtikten sonra Yeniden Başlat düğmesine tıklayın. BIOS'a yönlendirileceksiniz.
Bu yazıyı dener misiniz.
Hocam bunu yaptım zaten ben

Online olarak bios güncelleme şansımız var mı
Yani flash dosyayı atıp yeniden başlatıp biosa girmeden?

Bilgisayarcı var bios atmamız lazım dedi

Ama garantiyi bozar mı bilmiyorum

Garantiye de yollamak istemiyorum

Pandemi dönemi ne zaman gelir bilinmez

Yeni konular

Geri
Yukarı