Asus F81se Laptop'ı TV'ye Bağlama

caglarkuraner

Kilopat
Daha fazla  
Asus F81SE Laptop'ım var ve ben bunu tüplü TV'ye bağlamak istiyorum. TV'de Scart ve 3 adet renkli giriş var. Bunun için hangi kablo ve dönüştürücüleri alıp kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüplü için bir görüntü kablosu, bir de ses kablosu alman lazım bunlar scart girişine uyumlu bir adaptörüne takılacak.

Senin bilmen gereken laptop görüntü çıkış arayüzünün nasıl olduğu.

Farklı alternatifler de vardır o nedenle görüntü çıkış ya da çıkışlarının ne olduğunu net belirle.

Laptop'ta hdmi ve vga çıkış birimleri var. TV'de ise 3 renkli çıkış dediklerim; kırmızı/beyaz 2 adet ses çıkışı, sarı video çıkışı ve bir de s-vhs var. Ben scart yerine bu girişleri kullanarak bağlamak istiyorum. Bunun için şu ya da şunun gibi bir kablo işimi görür mü acaba?

Son düzenleme:
Benim yukarıda anlattığım, eskiden kullandığım sistem.
TV'nin farklı girişlerini kullanabilirsin, zaten scart adaptörü de senin TV'deki girişlere sahip olmayan TVler için.

Benim bahsettiğim adaptör :
pa-116_-_gr_kabel_scart_male_to_s-vhs_s-video_female_adapter.jpg

VGA ile ses aktaramazsın, gene de ses kablosuna ihtiyacın olacak.
Kullandığın aparatı kullanmadım, dediğim gibi sorarak alman daha iyi olur, zaten verdiğin linkte çalışma garantisi yok denilmiş.

Ben görüntü için laptobun VGA çıkışı yerine s-vhs çıkışını kullanmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı