ASUS FA506II-BQ018 incelemesi

Laptopu alalı 1 hafta olacak; araştırdım, karıştırdım ve alacak olan arkadaşlara yardım amaçlı deneyimlerimi yazmak istedim.

Laptop özellikleri: GTX 1650 Ti, Ryzen 4600H, 1x8GB 3200HZ 22CL RAM, 48WH batarya, 60Hz monitör ve SSD.

(-)
Laptop gerçekten çok hoş, ama ASUS'un yaptığı kelime oyunu hoş değil. Hepsiburada'dan aldım ve batarya 90WH yazıyordu. ASUS'un kendi sitesinde benim ürün yok, yok. Bildiğin yok. Sürücüleri mevcut ama sayfasını ve ASUS'un kendi YT videosu yok. Bu sıkıntı Türkiye'de değil, dünyada böyle. Sanırım sadece 1660 Ti'lı modelinde 90WH batarya var. RTX 2060'lı ve benim modeldeki laptoplarda batarya olayı sıkıntı. Hindistan'da 48 mi, 90 mı olsun diye seçenek var.

HB yorumunda 8 saat gittiği yazmış arkadaş ama oyun laptopunda şehir efsanesi sanırım. Çünkü web te gezinirken bile (ekran parlaklığı sonda, güç tasarrufunda, sürücüler güncel) 2.40 dk yı gördüm.

Diğer sıkıntı 60Hz olması ama benim önceliğim oyun olmadığı için bence pek önemli değil.

Klavyesi biraz farklı. Enter tuşu küçük, virgül büyük, ok tuşları da küçük. Saçma geldi bana. HP, Monster, Acer'in klavyesi bence daha rahat.

(+)
Gerçekten sessiz çalışıyor ama oyunlarda sesi artıyor tabii. Ben 1 saatten fazla oynadığım zaman klavyede sıcaklığı hissedebiliyorum. Benim ortam sıcak, ondanda olabilir.

Artı kısımları kişiye göre değişebileceği için fazla bir şey yazmaya gerek yok. Şu an batarya performansı dışında çok memunum.

Sorularınız olursa yardımcı olurum.

Yükteki ısı değerlerini paylaşabilir misiniz? Hayırlı olsun bu arada.
Teşekkürler. 1 saat gta 5 oynadım. nvidia denetim masasından fps yi 40 a sabitlediğim için 62 derecenin üstüne pek çıkmadı. resim_2020-09-30_063708.png

Geri
Yukarı