ASUS FA506IU-BQ078 nasıldır?

Kcin

Hectopat
Merhabalar, ben elektrik-elektrik mühendisliği öğrencisiyim ve şu sıralar aktif olarak kullandığım HP laptop artık bana yetmiyor internetten "ASUS FA506IU-BQ078 AMD Ryzen 7 4800H 8 GB 512 GB SSD GTX1660 Ti FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar" sipariş ettim ancak işlemcinin Ryzen oluşu (mühendislik programları ile uyum) ve internetteki kötü yorumları beni biraz düşündürüyor. Laptop geldiğinde eğer beğenmez isem iade edip başka bir ürün sipariş etmek istiyorum. Bunun için tavsiyesi olan var mıdır? Ayrıca bu ürünü kullanıpta iyi-kötü yorum yapan olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcini AMD olması mühendislik programlarıyla uyumsuzluk yapmaz bence. Ekran kartı AMD olsaydı o bambaşka bir hikaye. Orada sıkıntısı yaşayabilirdiniz. Bu cihaz bir 8 RAM'i daha olsa süper olurdu sadece. Isınma sorunu olur mu bilmem. Onuda Bu yeni nesil Ryzen Laptoplardan kullanan biri söylerse iyi olur.

Ryzen hakkında ne gibi bir şüpheniz var ki.

Ryzen'ler hakkındaki şüphem performansları ile ilgili değil öyle olsa masaüstünde 3600 kullanmazdım tek şüphem mühendislik programlarında Intel'e göre bir uyumsuzluk olur mu?
İşlemcini AMD olması mühendislik programlarıyla uyumsuzluk yapmaz bence. Ekran kartı AMD olsaydı o bambaşka bir hikaye. Orada sıkıntısı yaşayabilirdiniz. Bu cihaz bir 8 RAM'i daha olsa süper olurdu sadece. Isınma sorunu olur mu bilmem. Onuda bu yeni nesil Ryzen laptoplardan kullanan biri söylerse iyi olur.

RAM'i yükselteceğim dediğim gibi tek sorun uyumsuzluk. Ha bir de 60Hz ekran olayı gibi saçma bir sorun var ama o benim için çok sıkıntı değil.
Bu bilgisayarı kullanan ya da uyumluluk ile ilgili bilgisi olan biri bana ulaşabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı