ASUS FA506IU Laptop Donuyor

NORGE23

Hectopat
Arkadaşlar iyi akşamlar konu başlığındaki ASUS PC'ye sahibim. Ryzen 7 4800H işlemci ve GTX 1660 Ti ve 8 GB RAM var cihazda. PUBG oynarken özellikle ve Chrome'da gezinirken falan PUBG direk kasma olmadan 2 3 saniyeliğine donuyor Chrome masaüstü vs. de gezinirken ise oyundaymış gibi anlık FPS düşmesi yaşıyorum mouse yavaşlıyor falan nedeni hakkında bilgisi olan var mıdır acaba? @Recep Baltaş @Ali Güngör abi bilginiz var mı acaba? Yardım edebilir misiniz lütfen?
Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu lütfen yardım edin

Son düzenleme:
İşlemci ve ram kullanımlarına göz atabilir misin? Bilgisayarına casus yazılım sızmış olabilir. Onun dışında TUF serisinde hava girişi sayısı çok azdı belki bilgisayarın ısınıyor da olabilir.

İşlemci ve ram kullanımlarına göz atabilir misin? Bilgisayarına casus yazılım sızmış olabilir. Onun dışında TUF serisinde hava girişi sayısı çok azdı belki bilgisayarın ısınıyor da olabilir.
Hocam ram konusunda pubg evet sıkıntılı 8gb ramin %70-80 ini kullanıyor fakat olayın masaüstünde bile olması canımı sıkıyor masaüstündeki durum donma değil fps drop gibi. Casus yazılım sızmış olması aslında biraz zor gibi geliyor çünkü pc henüz çok yeni ve ne kadar uygulama varsa orijinal sitelerden, kaspersky sadece bir kere uyarı verdi onda da direk sildi. Oyun içinde ısınması söz konusı olabilir ama ona da aida ve msi afterburner le bakıyorum işlemciyi turbo ayarda kullanıyorum fakat işlemci güç yönetimi menüsünden agresif başlığını devre dışı bıraktığım için 2.9 a sabitliyor ve sıcaklık 70-85 arası geziniyor, bu da çok yüksek bir sıcaklık değil aslında. Problem masaüstünde de böyle olması

Başka bir şey gelmiyor aklıma. Ben biraz başlık üste taşınsın da başkaları da yazsın diye yazmıştım zaten. Umarım çözebilirsiniz durumu :)

Vallahi çok makbule geçer hocam teşekkür ederim.

Hocam aynı PC bende de var. RAM yetmediği zaman dediğiniz gibi masaüstünde veya oyunda 1-2 saniyelik FPS düşmesi veya takılma gibi bir şey yaşanıyor. Hatta masaüstünde mouse takılarak gidiyor. Ben 8 GB daha RAM aldım. Ama takmaya kendime güvenemedim fakat arkadaşım da aldı aynı RAM'den onunkini 16 yaptı. Büyük derecede FPS artışı oldu ve FPS düşmesi veya donma yaşamıyor şu anda.

Hocam aynı PC bende de var. RAM yetmediği zaman dediğiniz gibi masaüstünde veya oyunda 1-2 saniyelik FPS düşmesi veya takılma gibi bir şey yaşanıyor. Hatta masaüstünde mouse takılarak gidiyor. Ben 8 GB daha RAM aldım. Ama takmaya kendime güvenemedim fakat arkadaşım da aldı aynı RAM'den onunkini 16 yaptı. Büyük derecede FPS artışı oldu ve FPS düşmesi veya donma yaşamıyor şu anda.
Demek ramdenmiş, anlaşılan en kısa zamanda ram almak gerekecek, teşekkür ederim hocam.

arkadaşlar bu kronik bir sorun ve buna ASUS çözüm üretmedi ve yardım taleplerine cevap vermiyor. Rica etsem aşağıdaki tweeti retweetler misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

arkadaşlar bu kronik bir sorun ve buna ASUS çözüm üretmedi ve yardım taleplerine cevap vermiyor. Rica etsem aşağıdaki tweeti retweetler misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nasıl destek olabiliriz hocam, bende de sorun hâlâ devam ediyor. Daha detaylı anlatılır mısınız ne yapmamız gerektiğini?

Yeni konular

Geri
Yukarı