ASUS FX503VD laptop 144Hz monitör desteği

bfbzb

Decapat
Merhabalar. Laptoplar ve 144 Hz monitörlerle ilgili ciddi araştırmalar yapmama rağmen tüm modellerle ilgili net bilgi bir yerde yok. Çünkü her bilgisayarda HDMI portu ekran kartı özellikleri vs değşiklik göstermekte. Bu konuda ancak tecrübelerden yararlanılabilir diye düşünüp, aynı marka bilgisayara sahip olup da 144 Hz monitör serüveni olan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Sorum şu: ASUS FX503VD marka laptop; / i7 7700HQ / GTX1050 4 GB / Intel HD Graphics 630. Laptopun genel özellikleri bunlar. Cihazda Display Port girişi yok. Mevcut HDMI sürümünün de özelliklerde 2.0 diye geçse gerçekte 1.4 olduğunu iddia eden çok kişi var. Sürüm 1.4 olsa bile yine etrafta dolaşan bir tabloda HDMI 1.4'te de 144 Hz alınabileceğine dair söylentiler de var. Sonuç olarak bu marka laptopa 144 Hz monitör alıp bağlamayı düşünüyorum. 144 Hz'ı almam mümkün olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Display Port yoksa, öncelikle Type-C girişi var mı? Eğer varsa Type-C'nin Display Port özelliği olup olmadığını kontrol edin. Fakat dediğiniz gibi ekran kartının çıkışının hangi çıkış olduğunu araştırmanız lazım, Reddit'te araştırabilirsiniz. Ben kendi ekran kartımın çıkışını HDMI diye düşünüyordum ancak geçenlerde monitöre bağlayınca onboarddan görüntü verdi. Meğer Type-C'den bağlayınca ekran kartından görüntü alabiliyormuşum.

Display Port yoksa, öncelikle Type-C girişi var mı? Eğer varsa Type-C'nin Display Port özelliği olup olmadığını kontrol edin. Fakat dediğiniz gibi ekran kartının çıkışının hangi çıkış olduğunu araştırmanız lazım, Reddit'te araştırabilirsiniz. Ben kendi ekran kartımın çıkışını HDMI diye düşünüyordum ancak geçenlerde monitöre bağlayınca onboarddan görüntü verdi. Meğer Type-C'den bağlayınca ekran kartından görüntü alabiliyormuşum.
maalesef Type-C çıkışı mevcut değil. Ticari politikalar gerçekten bazen sinir bozuyor.
dediğiniz gibi reddit'ten biraz araştırdım. Sanırım 144 hz alamıyoruz 120hz ile sınırlı. Fikir için teşekkürler. Yine de 144hz monitör ve hdmi 2.1 kablo sipariş ettim. Bi denemekte fayda var :)

Son düzenleme:
Maalesef Type-C çıkışı mevcut değil. Ticari politikalar gerçekten bazen sinir bozuyor.

Dediğiniz gibi Reddit'ten biraz araştırdım. Sanırım 144 Hz alamıyoruz 120Hz ile sınırlı. Fikir için teşekkürler. Yine de 144Hz monitör ve HDMI 2.1 kablo sipariş ettim. Bir denemekte fayda var :)

144 veya 120 olsun çok da fark etmez zaten. Sonuçta her türlü 60 Hz'den iyidir.

Kardeşim selam sendeki laptobun aynısı bende var ayrıca viewsonic xg2530 240hz monitörüm var ve laptobu taktıgımda maximum 120 hz görüntü alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı