ASUS FX505DD-BQ114 oyunlarda takılma sorunu

CPU turbo modda olduğu için kendini soğutamıyor ve soğumak için de performanstan kısıyor. Kısınca da hangi oyun olursa olsun kasma hissi oluyor.

Intel'in Turbo Boost'u BIOS üzerinden kapatılıyor ama AMD hakkında bir fikrim yok, adını da bilmiyorum zaten

Biraz araştırın, Intel deki Turbo Boost AMD de ne adla geçiyor. Adını bulduktan sonra BIOS'a bakın, varsa özelliği kapatın

Hocam donanımınızda sıkıntı yok, işlemciniz turbo modda. Normalde 2.1 iken siz 3.7 de kullanıyorsunuz bi zahmet ısınsın da takılmalar olsun.

Varsa BIOS'unuzda Turbo Core veya benzeri bir özellik, kapalı hale getirin; yoksa Windows güç seçeneklerinden yeni bir plan oluşturun, plan ayarlarına gidin, gelişmiş güç ayarlarını değiştir seçeneğini seçtiğinizde açılacak pencerede aşağıdaki ayarları uygulayın.

1578342736343.png

Hocam donanımınızda sıkıntı yok, işlemciniz turbo modda. Normalde 2.1 iken siz 3.7 de kullanıyorsunuz bi zahmet ısınsın da takılmalar olsun.

Varsa BIOS'unuzda Turbo Core veya benzeri bir özellik, kapalı hale getirin; yoksa Windows güç seçeneklerinden yeni bir plan oluşturun, plan ayarlarına gidin, gelişmiş güç ayarlarını değiştir seçeneğini seçtiğinizde açılacak pencerede aşağıdaki ayarları uygulayın.

Eki Görüntüle 483125
Güç seçeneklerini dediğin gibi 1 e 1 aynısını yaptım oyunun akıcılığı biraz kendine geldi azda olsa halen biraz takılmalar mevcut ayrıca işlemci kullanımı da halen 3.6 larda.

Dosya Ekleri

• 63608A0C-5BFF-4E6E-923E-4E8E0A02A5D3.jpeg
    63608A0C-5BFF-4E6E-923E-4E8E0A02A5D3.jpeg
    1,7 MB · Görüntüleme: 40
  • E9469787-7290-4348-87E6-9FDAD8B0BD35.jpeg
    E9469787-7290-4348-87E6-9FDAD8B0BD35.jpeg
    1,6 MB · Görüntüleme: 44
Bios da bulamadım o özelliği resimleri ekledim bide siz bakabilirmisiniz.Sizi de uğraştırıyorum kusura bakmayın.
Sorun kesinlikle ramden kaynaklanıyor dikkat ederseniz ram kullanımı çok fazla oluyor. Bunun nedeni ryzen işlemcinin dahili grafik birikimi güçlü olduğu için çok fazla ram tüketiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı