ASUS FX505DT-BQ190 vs Acer Nitro 5 AN515-54

Ömer Yelken

Femtopat

Bu 2 laptop arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer daha mantıklı gibi geldi bana. ekran olarak 120Hz vs 60Hz olmuş. Bir de RAM konusunda 8 GB yetersiz gelecek 16 yapmanı tavsiye ediyorum. İşlemci olarak da Acer daha iyi diye biliyorum ve SSD'de de fazlalık olarak kazanmış.

Bir de HDD eksiğin varmış Acer'da -1 puan Acer aldı -3 puan ASUS aldı.

HDD desteğini giderebilirsin RAM desteğini giderebilirsin ama HZ olayın da ve işlemcide de Acer önde.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve depolama dışında aynılar. i5 9300H'ın 3550H'tan daha iyi olduğunu düşünüyorum fakat ASUS'un da depolama artısı var. Oyun için 512GB kesinlikle yetmez.

Bu çok yanlış kafa işte. ASUS farkı dediğin marka 2 sene dayanmadı bana fakat milletin "almayın" diye yırtındığı Samsung'la 10 sene götürdüm.

Dostum benim fikrim bu yönde. Acer laptop kullanan arkadaşlarım oldu ısınma problemi oyunlarda kapanma sorunları çok yaşadılar. Bu laptop kullananan arkadaşım var ve gayet memnun bir sıkıntı yaşamadı daha. Herkesin kendi fikri ve düşüncesi dostum.

Dostum benim fikrim bu yönde. Acer laptop kullanan arkadaşlarım oldu ısınma problemi oyunlarda kapanma sorunları çok yaşadılar. Bu laptop kullananan arkadaşım var ve gayet memnun bir sıkıntı yaşamadı daha. Herkesin kendi fikri ve düşüncesi dostum.

Yani haklısın ASUS farkı var kalite farkı var ama Acer'da çöp değil ısınma sorununu yorumlarda alıcılar zaten belirtir sonuçta laptop alıyorsunuz ısınmayacaklar laptop yoktur.(Bu fiyat bandında)

100 kere dedim bir daha diyeyim, teknoloji maalesef şans işi. Hiç sorun çıkarmayan, bununla övünen bir ekran kartı markası olsun. 1.kişi de sıkıntı çıkmasın, 2.kişi de çıkmasın fakat 3'te elbet çıkacak. Doğanın kanunu misali. Dolayısıyla hiçbir marka sütten çıkmış ak kaşık değil, Samsung, Asus ve de Acer'de dahil olmak üzere ama açık ara Acer'in işlemci üstünlüğü olmasına rağmen sırf marka yüzünden önermemek bu çok büyük saçmalıktır.

ASUS FX505DT-BQ190 kullanıcısıyım. Açıkcası genel olarak pek memnun değilim. İşlemci genel oyunlarda 85 derece aşağısı olmuyor, ekran kartı sıcaklık sorunu yaşatmadı. HDD sesi takıntılıysanız rahatsız verebilir. Klavyesindeki space tuşu bir zamandan sonra gıcırdamaya başladı. FPS olarak ben açıkçası memnunum diyebilirim. ASUS yazılımları hakkında oldukça rahatsızım. Hatta bazılarını sildim, FPS arttı :). Bataryası gerçekten pek güzel değil, şaşırdım hatta nasıl bu kadar hızlı gidiyor diye. Teknik servisinden hoşnut kaldım. Ve sadece solda girişler olduğu için bazen sıkıntı çıkartıyor. Klavye ışığı gene idare eder. Ben olsam Acer alırdım ama sormak istediğiniz soru varsa cevaplamaya çalışırım. (120Hz ekran ve i5 9300H sizi daha tatmin edebilir. 500TL'ye değer bence.)
ASUS düşünüyorum dostum. Özellikler aynı olabilir ama ASUS farkı diyorum.

ASUS farkı diye almak yerine donanım farkı demek, ona göre seçim yapmak daha mantıklı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı