ASUS FX505DT-BQ190 vs Acer Nitro 5 AN515-54

100 kere dedim bir daha diyeyim, teknoloji maalesef şans işi. Hiç sorun çıkarmayan, bununla övünen bir ekran kartı markası olsun. 1.kişi de sıkıntı çıkmasın, 2.kişi de çıkmasın fakat 3'te elbet çıkacak. Doğanın kanunu misali. Dolayısıyla hiçbir marka sütten çıkmış ak kaşık değil, Samsung, Asus ve de Acer'de dahil olmak üzere ama açık ara Acer'in işlemci üstünlüğü olmasına rağmen sırf marka yüzünden önermemek bu çok büyük saçmalıktır.
Teknoloji şans işi diyip ucuz oluyor diye Monster laptop alalım o zaman? Teknoloji şans işi doğru ancak nasıl olsa kalitelisinide alsam bozulacak diyip kalitesiz markalara yönelmiyelim. Ayrıca Acer kötü bir marka değil ancak bu modelinde ASUS ile arasında malzeme kalitesi olarak fark var.

Teknoloji şans işi diyip ucuz oluyor diye Monster laptop alalım o zaman? Teknoloji şans işi doğru ancak nasıl olsa kalitelisinide alsam bozulacak diyip kalitesiz markalara yönelmiyelim. Ayrıca Acer kötü bir marka değil ancak bu modelinde ASUS ile arasında malzeme kalitesi olarak fark var.
Sana diyorum ki sadece 2 sene dayandı bana bu mu malzeme kalitesi? Neden hala markalar üzerinden konuşuyoruz ki donanım açısından bakacaksak çok açık Acer önde.

Sana diyorum ki sadece 2 sene dayandı bana bu mu malzeme kalitesi? Neden hala markalar üzerinden konuşuyoruz ki donanım açısından bakacaksak çok açık Acer önde.
Bizzat kendim 2010 yılında ASUS laptop aldım ve 6 ay öncesine kadar götürdü. Kuzenim dediğim akrabama 2016 yılında i5 6200U işlemcili bir laptop aldık ve oda bir sorun yaşamadı bu ana kadar. İki markanında bu modellerinde sorunları var. İkiside çok ısınıyor, klavye kaliteleri iyi değil, Acer'in kasa kaliteside iyi değil. İlla ikisi arasından biri alınacaksa Acer alınmalı. Kimse bir marka üzerinden bakmıyor önceki yorumuma bakarsanız Acer önermişim zaten. Teknoloji şans işidir ama teknoloji şansa bırakılmaz.

Bizzat kendim 2010 yılında ASUS laptop aldım ve 6 ay öncesine kadar götürdü. Kuzenim dediğim akrabama 2016 yılında i5 6200U işlemcili bir laptop aldık ve oda bir sorun yaşamadı bu ana kadar. İki markanında bu modellerinde sorunları var. İkiside çok ısınıyor, klavye kaliteleri iyi değil, Acer'in kasa kaliteside iyi değil. İlla ikisi arasından biri alınacaksa Acer alınmalı. Kimse bir marka üzerinden bakmıyor önceki yorumuma bakarsanız Acer önermişim zaten. Teknoloji şans işidir ama teknoloji şansa bırakılmaz.
"Marka üzerinden bakmıyorum" deyip yine ASUS övüyorsunuz. Şans işi deyip ASUS'un mutlak düzeyde hep kaliteli olduğunu söylemeniz de yine enteresan. Son kez diyeyim: Ben ASUS'ta sıkıntı yaşadım, siz yaşamadınız bu ASUS'un iyi veya kötü olduğunu göstermez. A kişisi Acer'den sıkıntı yaşamıştır, B kişisi yaşamamıştır bu markanın sıkıntısı değil. O kadar çok döndü ki bu marka meselesi 1660'lı Casper sistem varken gidip 1650'li model başka marka alanı gördüm ben sırf Casper'ın bu "çok kötü marka" şöhretinden. Kimseye hakkımız yok, hiçbir markanın da kronik sıkıntısı yok. Dolayısıyla en önemli şey olan donanıma bakacaksak Acer daha iyi.

Hocam ben de kararsız kalıp acer'i sipariş ettim. Şuan kargoda kendisi. Geldiği zaman hala almamış olursan sorularını cevaplayabilirim.
120 hz olması çok konuşulmuyor ama rekabetçi oyunlarda akıcılık için çok önemli.
Nitro 5 serisinin ısınma konusunda kendini çok geliştirdiğini okudum. Isınma sorunu yasayan birini görmedim. Tam tersine, tuf serisinin bu cihazlarının deli gibi ısındığını daha çok duydum. Not: Her gaming laptop ısınır, ısınmalı. (En azindan bu fiyat bandında)
Söylememe gerek yok bence ama ryzen mobil 3000 serisi kelimenin tam anlamıyla boş. Bu modeldeki işlemci ise i5 9300H ın yakınına gelemez performans olarak. Gtx1650 yi ne derece besleyebilir onu da bilemem.
Tasarım olarak acer tokatlar, net.
Sağlamlik olarak asus askeri sınıf üretiyor, asus önde yani.
Hafıza olarak,bence, artık taş devrinde yaşamıyoruz. Elimizden geldiğince ssd kullanmaya çalışmalıyız.(Ben mühendislik okuduğum için durum bende böyle)
Ikisine de 8 gb ram takviyesi gerekli. Asus'da kendin takabiliyorsun, acer'de ram ile birlikte servise göndermen gerek, garanti uçuyor yoksa.

Benim analizim buydu. Bu yüzden acer tercih ettim.

Hocam ben de kararsız kalıp Acer'i sipariş ettim. Şu an kargoda kendisi. Geldiği zaman hala almamış olursan sorularını cevaplayabilirim.
120 Hz olması çok konuşulmuyor ama rekabetçi oyunlarda akıcılık için çok önemli.
Nitro 5 serisinin ısınma konusunda kendini çok geliştirdiğini okudum. Isınma sorunu yasayan birini görmedim. Tam tersine, TUF serisinin bu cihazlarının deli gibi ısındığını daha çok duydum. Not: Her Gaming laptop ısınır, ısınmalı. (En azindan bu fiyat bandında)
Söylememe gerek yok bence ama Ryzen mobil 3000 serisi kelimenin tam anlamıyla boş. Bu modeldeki işlemci ise i5 9300H'ın yakınına gelemez performans olarak. GTX1650'yi ne derece besleyebilir onu da bilemem.
Tasarım olarak Acer tokatlar, net.
Sağlamlik olarak ASUS askeri sınıf üretiyor, ASUS önde yani.
Hafıza olarak, bence, artık taş devrinde yaşamıyoruz. Elimizden geldiğince SSD kullanmaya çalışmalıyız.(Ben mühendislik okuduğum için durum bende böyle)
Ikisine de 8 GB RAM takviyesi gerekli. ASUS'da kendin takabiliyorsun, Acer'de RAM ile birlikte servise göndermen gerek, garanti uçuyor yoksa.

Benim analizim buydu. Bu yüzden Acer tercih ettim.

ASUS'da kendin nasıl takabiliyorsun? 100TL tak-çıkar ücreti alıyorlar, RAM ile beraber servise gönderiyorsun. Yanlış bildiğimi sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı