ASUS FX505DT RAM eklemek

sefepahna

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 10-15 gün önce ASUS FX505DT modelini satın aldım. Biraz yorduktan sonra fark ettim ki en az 8 GB daha RAM takviyesi yapmak farz. Servise gönderdim fakat takmadan geri yolladılar sistemlerinde talebim çıkmadı vs. vs. Çok şikayetçiyim zaten bu konudan dolayı yok beni aramışlar ulaşamamışlar falan telefonumda tek bir cevapsız çağrı yok. Neyse araştırdım ve bilgisayarımın içindeki RAM Türkiye'de bulunmuyor. Nasıl bir RAM tercihinde bulunmalıyım. Bir de söyledikleri kadarıyla fiziksel herhangi bir hasar verilmediği sürece RAM değişikliğini kendim yapabiliyormuşum. Teşekkürler.

1603034268968.png

Helvaci arkadaşım RAM'lerle ilgili sorun yaşıyorum sen bu konuda yardım edebilir misin?

B550 GAMING'e sistem DRAM'de sarı ışık yanık kalıyor ve görüntü gelmiyor RAM'leri çıkarıp tekrar taktığımda açılıyor sorunsuz bir daha ki resette aynı şey sistemi yeni topladım RAM'larim Corsair veneg. 3600 8X2. 16 GB sistemi ilk kurarken cpusuz ekran kartsız şekilde BIOS'u flash ile en son sürüme güncellemiştim. İlk 5 gün sorun çıkmadı şimdi vermeye başladı hatayı. RAM'leri Windows 10 programıyla kontrol ettim sıkıntı yok gözüküyor. Yabancı forumlarda araştırdım bazıları BIOS'u tekrar yüklemiş, bazısı pili çıkarıp takmış. Ama kesin sonuca ulaşan birkaç kişi var onlarda BIOS'u tekrardan flasladık ama eski sürüme diyorlar. Anakartı değiştirdik diyen de var ama ben anakarttan olduğunu düşünmüyorum öyle olsa hiç açılmaz ki şu an açıldı hatasız buradan yazıyorum. Bilemedim çözen olursa lütfen yazsın.

Geri
Yukarı