ASUS FX505DT sistemden gelen "dıt" sesi

Aykan5498

Hectopat
Merhaba, laptopumdan belirli aralıklarlar dıt sesi geliyor. Bu sesi tanımlayacak olursam orgdan çıkan bir ses gibi tanımlayabilirim. Antivirüs ile tarattım, driver güncellemesi var mı diye baktım yoktu. Hoparlörü 0'a alınca ses çıkması kesiliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Bilgisayar ASUS FX505DT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, laptopumdan belirli aralıklarla "dıt" sesi geliyor. Bu sesi tanımlayacak olursam orgdan çıkan bir ses gibi tanımlayabilirim. Anti-virüs ile tarattım, sürücü güncellemesi var mı diye baktım yoktu. Hoparlörü 0'a alınca ses çıkması kesiliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Bilgisayar ASUS FX505DT.
İki ihtimal var:
- İşlemcinin yanından gelen bobinlerin sesi. Bu ses marka fark etmez olabiliyor. Çözüm yolu yok.
- Realtek hoparlör sürücüsünün sıkıntısı. Son yapılan sürücü güncellemesi ile bazen bilgisayar boşta veya açılırken ses çıkarabiliyor. Çözüm basit sesi kapatacaksınız bilgisayarınızı kapatmadan önce.

Hoparlör sürücüsünü en son bilgisayarı ilk aldığımda yapmıştım. 3-4 ay geçti yeni gelen bir güncelleme yok. Umarım birincisi değildir çünkü çok rahatsız edici ve sinir bozucu.

Hoparlör sürücüsünü en son bilgisayarı ilk aldığımda yapmıştım. 3-4 ay geçti yeni gelen bir güncelleme yok. Umarım birincisi değildir çünkü çok rahatsız edici ve sinir bozucu.
Hocam "dıt" diye bir ses geliyorsa sıkıntı Realtek sürücü sorunu birkaç kişi de daha rastladım. Çözüm hoparlörü kapatmak. Sonra açarsınız. Ancak bobin sesi ise dediğim gibi çözümü yok. Komple bilgisayar değişmeli ki yeni gelen cihazda da aynı sorun olamayacağının garantisi yok.

Realtek ses ayarı yapın düzelmiyorsa fan sorunu vardır sistemin.
Fan sorunu ne alaka hocam? Fanlarla alakası yok sorunun. Son zamanlarda karşılaşılan bir problem. Realtek sürücüleri ile alakalı tahminimce. Bobin sorunu olsa ince bir cızırtı sesi gibi oluyor. Ancak arkadaş "dıt" sesi dediğine göre ve hoparlörü kapatınca sorunun gittiğini belirttiğine dayanarak sorun Realtek sürücüsünde. Çünkü bu sorunu yaşayanlarda aynen hoparlörü kapatarak sorunu çözmüşlerdi.

Fan sorunu ne alaka hocam? Fanlarla alakası yok sorunun. Son zamanlarda karşılaşılan bir problem. Realtek sürücüleri ile alakalı tahminimce. Bobin sorunu olsa ince bir cızırtı sesi gibi oluyor. Ancak arkadaş "dıt" sesi dediğine göre ve hoparlörü kapatınca sorunun gittiğini belirttiğine dayanarak sorun Realtek sürücüsünde. Çünkü bu sorunu yaşayanlarda aynen hoparlörü kapatarak sorunu çözmüşlerdi.
Coilwhine ama bir ihtimal ben önceki mesajımda dedim sürücü ses ayarı yapın diye sonra aklıma bu geldi.
Realtek ses ayarını nasıl yapacağım?
Önemli bir soru sormak istiyorum hocam size.

Bu olay sürücü güncelledikten sonra mı? Başınıza geldi.

Geri
Yukarı