ASUS FX505DT sistemden gelen "dıt" sesi

Aykan5498

Hectopat
Merhaba, laptopumdan belirli aralıklarlar dıt sesi geliyor. Bu sesi tanımlayacak olursam orgdan çıkan bir ses gibi tanımlayabilirim. Antivirüs ile tarattım, driver güncellemesi var mı diye baktım yoktu. Hoparlörü 0'a alınca ses çıkması kesiliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Bilgisayar ASUS FX505DT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coilwhine ama bir ihtimal ben önceki mesajımda dedim sürücü ses ayarı yapın diye sonra aklıma bu geldi.

Önemli bir soru sormak istiyorum hocam size.

Bu olay sürücü güncelledikten sonra mı? Başınıza geldi.
Coilwhine sorunu olsa sizce "dıt" diye bir ses çıkar mı? Bence çıkmaz. Yani o olasılık dizüstü bilgisayarlarda çok daha az. Ben sürücü sorunu yada bobin sorunu diyorum. Ancak hoparlörü kapatınca sorunun çözüldüğünden bahsediyor arkadaş. O zaman sorunun kaynağı hoparlör oluyor. Sorun ya hoparlör bozuk yada sürücü hatası. En son birkaç konuda Realtek sürücülerinin bu konuda sorun çıkardığı özellikle bilgisayar açılırken ses çıkardığından bahsedilmişti. Bu durumu hoparlörü kapatarak çözen arkadaşlar oldu. Ben de bu öneriyi buraya yazdım.

Coilwhine sorunu olsa sizce "dıt" diye bir ses çıkar mı? Bence çıkmaz. Yani o olasılık dizüstü bilgisayarlarda çok daha az. Ben sürücü sorunu yada bobin sorunu diyorum. Ancak hoparlörü kapatınca sorunun çözüldüğünden bahsediyor arkadaş. O zaman sorunun kaynağı hoparlör oluyor. Sorun ya hoparlör bozuk yada sürücü hatası. En son birkaç konuda Realtek sürücülerinin bu konuda sorun çıkardığı özellikle bilgisayar açılırken ses çıkardığından bahsedilmişti. Bu durumu hoparlörü kapatarak çözen arkadaşlar oldu. Ben de bu öneriyi buraya yazdım.
Ben dedim eski sürücü kurun diye siz de haklısınız.

Realtek AMD gibi bazen sorunlu sürücüsü olabiliyor.

Geri
Yukarı