ASUS FX705 aşırı düşük performans

FaustRIP

Hectopat
Son bir haftadır çok ciddi derecede düşük FPS alıyorum.

Nostalji yapalım diyorum Serious Sam II oynuyoruz daha düşük ekran kartı ve işlemcilere sahip arkadaşlarım 300-400 FPS alırken ben 30 FPS alıyorum.

LoL oynarken de bu durum bu şekilde en yüksek ayarlarda 55 FPS en düşük ayarlarda 55 FPS sonuç değişmiyor.

Genshin Impact oynuyorum en yüksek ayarlarda 50 FPS - en düşük ayarlarda 50 FPS cihaz daha 1 yıllık bile değil kafayı yemek üzereyim.

R7-3750H.
GTX-1660 Ti.
8 GB RAM.
Windows 10 Home Basic.

Her türlü çözüme açığım yeterki 60 + FPS sabit görmek istiyorum.

Nostalji yapalım diyorum Serious Sam II oynuyoruz daha düşük ekran kartı ve işlemcilere sahip arkadaşlarım 300-400 FPS alırken ben 30 FPS alıyorum.

LoL oynarken de bu durum bu şekilde en yüksek ayarlarda 55 FPS en düşük ayarlarda 55 FPS sonuç değişmiyor.

Genshin Impact oynuyorum en yüksek ayarlarda 50 FPS - en düşük ayarlarda 50 FPS cihaz daha 1 yıllık bile değil kafayı yemek üzereyim.

R7-3750H.
GTX-1660 Ti.
8 GB RAM.
Windows 10 Home Basic.

Her türlü çözüme açığım yeterki 60 + FPS sabit görmek istiyorum.
Sıcaklık değerlerini kontrol eder misiniz?
Ve şarjda mı oynuyorsunuz?

Bu sorunun çözümü ne tam olarak bilmiyorum ama...

Bunun etkisi var sanırım.

R7-3750H.
GTX-1660 Ti.
8 GB RAM.
Windows 10 Home Basic.

Her türlü çözüme açığım yeter ki 60 + FPS sabit görmek istiyorum.

AMD sistemlerde kendinden ekran kartı var mı bilmiyorum ama NVIDIA ayarlarından grafik birimini yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçmeyi unutmayın.

Ve şarjda mı oynuyorsunuz?
Bilgisayar ısınmıyor ve şarjda oynuyorum.
Şarjda oynayın bataryayı da çıkarın kesinlikle faydası olacak mosnter notebook var kuzenimde şarjdan çıkarıyor 30 FPS takıyor 400.
Gömülü ve şarjda oynuyorum.
Güç planından yüksek performansı seçin.
Turbo + yüksek performans seçili.
AMD sistemlerde kendinden ekran kartı var mı bilmiyorum ama NVIDIA ayarlarından grafik birimini yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçmeyi unutmayın.
VEGA 10 var fakat NVIDIA seçili.
Bence ilk iş DDU ile ekran kartını kaldır. Güncelini yükle.
DDU nedir ?
Bu sorunun çözümü ne tam olarak bilmiyorum ama...

Bunun etkisi var sanırım.
Şuan için 8GB bir ram alacak kadar bütçem yok olunca en kısa sürede ben de düşünüyorum çift kanala çıkmayı.
Ekran kartı Driverları güncel mi?
sanırım güncel nerden kontrol edebilirim ?

Geri
Yukarı