ASUS G16 614jv için SSD ve RAM önerisi

Bu Windows 11 de pencere animasyonlarında kasma oluyor mu? Saydamlık efektleri açıkken özellikle.

Bunu bilmiyorum son BIOS'tan sonra ekran kartı vs indirdim Update kapadım stutter o zamandan beri yaşamadım.
Merak ettiğim şey pil bakım modunun işe yarayıp yaramadığı bunu nasıl test edebiliriz ben aldığımdan beri pil bakım moduyla kullandım kullanmayan birisi varsa karşılaştıralım.

Bu Windows 11 de pencere animasyonlarında kasma oluyor mu? Saydamlık efektleri açıkken özellikle.
Öyle bir sorunla karşılaşmadım henüz, son güncellemeler biraz daha toparladı gibi
Tek yaşadığım sorun oyunlarda bazen tuş basmama sorunu olduğu oluyor

Bunu bilmiyorum son BIOS'tan sonra ekran kartı vs indirdim Update kapadım stutter o zamandan beri yaşamadım.
Merak ettiğim şey pil bakım modunun işe yarayıp yaramadığı bunu nasıl test edebiliriz ben aldığımdan beri pil bakım moduyla kullandım kullanmayan birisi varsa karşılaştıralım.
Pil bakım modu kpalı bende hep karşılaştırma yapalım dilersen

Kesinlikle, iade edersek yerine alınabilecek bir cihaz yok işin komik tarafı da bu :)
Bu yüzden kullanmaya devam.
Ama bunu bir şekilde ya ASUS Türkiye'ye ya da ASUS Global'e ulaştırmamız gerekiyor.

Evet hocam

Ben de ayrıyeten bir problem daha mevcut, bilgisayarın sağındaki fan 20.5 desibel 1900RPM ve altında çalışırken ötüyor, 20.6 desibel 2000RPM'e geçtiği zaman hiçbir ses çıkmıyor.
Muhtemelen fanın biri sıkıntılı. Garanti değişim sağlar diye düşünüyorum.

Bu sorunu bende yaşıyorum nadirende olsa böyle hafif cızırtı gibi bir şey. Ama 2000 RPM de yok dediğiniz gibi naptınız?

Son düzenleme:
Öyle bir sorunla karşılaşmadım henüz, son güncellemeler biraz daha toparladı gibi

Karşılaştıralım fakat hangi uygulama ile yapılıyor bilmiyorum

Bu sorunu bende yaşıyorum nadirende olsa böyle hafif cızırtı gibi bir şey. Ama 2000 RPM de yok dediğiniz gibi naptınız?
Bilgisayarı iade etti arkadaş masaüstüne geçti.

Cihazı servise götürdüm, DOA raporu verdiler.
Ben de para iadesi olarak geri aldım hocam.
Ben bu sıkıntıyı her zaman yaşamıyorum belli belirsiz bişey tam olarak yaşasam bişey sunabilirim karşı tarafa. Ama aynı arkadaşıj bahsettiği gibi benimde. Ne önerirsiniz göndereyimmi? Şuan acaip arttı fiyatlar, muhtemelen değişim vs gelmez para iadesi gelir gelsede.

1685442238160.jpeg

@CREATUS

Pil bakım modu işe yarıyor görünüyor, bende yıpranma biraz hızlı olmuş
@CREATUS bende de ASUS TUF 15 4060 var. 90 wh pil var bende de 15 gün oldu normal kullanımda pil bakım modu açık akşamları 90-95'e şarj edip 50 60'a kadar kullanıyorum. Bu süreçte de standart modda oluyorum. Bende bu şekilde.

Eki Görüntüle 1799585

Eki Görüntüle 1799586
@Haluk Albayrak senin değerler çok iyi nazar değmesin. pil modu açık kullanmak daha mantıklı gibi bu durumda göründüğü kadarıyla

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-30 150416.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-30 150416.png
    34,2 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran görüntüsü 2023-05-30 150653.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-30 150653.png
    109,7 KB · Görüntüleme: 17
Ben bu sıkıntıyı her zaman yaşamıyorum belli belirsiz bişey tam olarak yaşasam bişey sunabilirim karşı tarafa. Ama aynı arkadaşıj bahsettiği gibi benimde. Ne önerirsiniz göndereyimmi? Şuan acaip arttı fiyatlar, muhtemelen değişim vs gelmez para iadesi gelir gelsede.
Hocam maalesef değişim olacağını zannetmiyorum.Piyasada cihaz yok. Gelse de yüksek fiyatlardan geleceği için değişim yapmak istemeyebilirler.Sizi rahatsız eden bir durum yoksa bence göndermeyin.
Ayriyeten benim laptopta takılma sorunu da mevcuttu o yüzden iade alındı.

Yeni konular

Geri
Yukarı