Asus G550JK-CN545H Oyunlarda Performans Düşüklüğü

Daha fazla  
Asus G550JK-CN545H Laptop

İşlemci: Intel® Core™ i7-4710HQ 2.5 GHz Turbo Boost ile 3.50 GHz 6MB Dört Çekirdek
RAM(Bellek): 8GB DDR3 1600 MHz, 2 x DIMM soketi 16 GB'a kadar destekler
Sabit Disk: 1TB 7200 RPM
Ekran Kartı: 4GB GDDR5 NVIDIA ® GeForce ® GTX 850M

Asus ROG G550JK kullanıyorum. Maalesef bilgisayarımdan tam performans alamıyorum. Call of Duty MW1 bile kasıyor ve düzelmiyor. Oyun birden kasmaya başlıyor kasmadığı zaman bile FPS 30'larda. Bf3 hiç oynanmayacak durumda. Hiç bir şekilde oyun oynayamıyorum. Sürücüler güncel ekran kartını kullanıyorum oyunları açarken. Yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile sıcaklıkları ve oyun içi kullanımların ekran görüntüsünü alıp atınız.
Yükleyip atıcam teşekkür ederim.

Oyunları GPU ile açtığınıza emin misiniz?
GPU ile açtığa eminim Nvdia kontrol panelinden ayarlamayı yaptım

Sadece oyunlarda değil genel bir yavaşlık sorunum var . Artık oyun zor yüklenmeye başladı zor açılıyor yani. Programı nasıl kullanacağımı bilmiyorum ama oyun açılır açılmaz kastı ve 5dk lık dıcaklık durumu budur.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    217 KB · Görüntüleme: 77
Peki bu ne zamandan beri oluyor ? Belli bir şey yaptıktan sonramı olmaya başladı yoksa bilgisayarı aldığınızdan beri oluyor muydu ?

Peki bu ne zamandan beri oluyor ? Belli bir şey yaptıktan sonramı olmaya başladı yoksa bilgisayarı aldığınızdan beri oluyor muydu ?
Bilgisayarı ilk aldığımda Assasin's Creed i çok rahat oynayabiliyordum. Ama oyunda olmasa bile başka sorunlar oluyordu yavaş açılıyordu tarayıcıyı geç açabiliyordu vs. Format atmakta fayda var mı? Ya da virüs kaynaklı olabilir mi olabilirse bi program öneriniz var mı?

Virüs taraması yaptıktan sonra da fayda etmesse format öneririm. İşletim sisteminiz Windows 10 değilse eğer ComboFix öneririm. Windows 10'sa ESET tavsiye edebilirim.

Ne yaptıysam düzeltemedim servise yolladım. Daha gelmedi ama Harddisk değiştirilmiş ve termal bakım yapılmış konunun harddisk ile ilgisi olabilir mi sizce?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı