ASUS G712LW-EV012 bilgisayarda ani FPS düşüşleri

Obayyu

Femtopat
Daha fazla  

Bu bilgisayarın 2070 Super'li versiyonunu aldım başta bilgisayar bozuk sanıyordum ama başka oyunlar oynayınca şunu fark ettim, LoL'de FPS ekstra çok düşük LoL'de 150 ortalama alıyorum böyle bir bilgisayarda 250'den aşağısı imkansız ama mesela Doom Eternal Full ayarlarda da 150 FPS alıyorum Rainbow Six Siege'de de 120-150 civarı alıyorum LoL'de bu anormal FPS'lerin sebebi nedir? Bilgilendirme yapayım bilgisayar prize takılı, bir bilgisayarda bulunabilecek tüm performans ayarları açıldı, FPS sınırlaması yok, daha önce de danışmaya çalıştığımda yaptığım şeyler söylendi bana ben sadece LoL'de bu FPS düşüklüğünün cevabını arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerleri önemli. Onun dışında cpu belli bir fps ye kadar destekliyor. Yani siz ayarları en düşüğe aldığınızda fps çok fazla artmaz. Ekran kartı tarafında darboğaz yaşarsınız. Yüksek ve ultra ayarlarda stabil bir fps ile oynayabilirsiniz.
Lol oyununa özel bir meselede olabilir tabi. Laptop ekranı 144Hz olduğu için ona optimize olabilir sistem.

Lolde sıcaklık değerlerim gayet yerinde,işlemci 70 i geçmiyor,darboğaz yaşayacak bir ikili değil bendeki işlemci ve ekran kartı.Dediğiniz gibi düşüğe alınca fps çok artmıyor ama eski bilgisayarımda 950m vardı ve orda bile 100 fps alıyordum full ayarlarda bunda 120 civarı almak çok canımı sıkıyor kısıtlama fps limiti vs de yok lolde var bu durum şu an için bir de Rainbow ve Doom Eternalde test edebildim onlarda değerlerim lolden daha yüksek lolde özel bir sorun var gibi
Sıcaklık değerleri önemli. Onun dışında cpu belli bir fps ye kadar destekliyor. Yani siz ayarları en düşüğe aldığınızda fps çok fazla artmaz. Ekran kartı tarafında darboğaz yaşarsınız. Yüksek ve ultra ayarlarda stabil bir fps ile oynayabilirsiniz.
Lol oyununa özel bir meselede olabilir tabi. Laptop ekranı 144Hz olduğu için ona optimize olabilir sistem.

Merhaba imkanınız varsa HDMI ile laptop ekranınızla aynı çözünürlükte bir televizyona bağlayıp deneyebilir misiniz?
Bende de 2070 Max-Q'lu Acer Predator var Rainbow Six Siege'de laptopun FHD ekranı ile Rainbow'un kendi benchmarkında Low ayar ortalama 206 FPS iken FHD TV ekranında ortalama 359 FPS aldım.
Benim sorun NVIDIA optimusla alakalı sanırım belki sizde de benzer bir durum olabilir.
Şu konuya test sonuçlarını attım isterseniz bakabilirsiniz:

Son düzenleme:
Merhaba imkanınız varsa HDMI ile laptop ekranınızla aynı çözünürlükte bir televizyona bağlayıp deneyebilir misiniz?
Bende de 2070 Max-Q'lu Acer Predator var Rainbow Six Siege'de laptopun FHD ekranı ile Rainbow'un kendi benchmarkında Low ayar ortalama 206 FPS iken FHD TV ekranında ortalama 359 FPS aldım.
Benim sorun NVIDIA optimusla alakalı sanırım belki sizde de benzer bir durum olabilir.
Şu konuya test sonuçlarını attım isterseniz bakabilirsiniz:
Hdmi bulup denemeye çalışacağım.Böyle bir durum oluşuyorsa bilgisayarın bir kısıtlaması olmalı mantıken ben bu fps leri kendi bilgisayarımda almalıyım bunu nasıl çözebiliriz,ve ayrıca benim bilgisayarım 2070 superli ve ben normalde 120 ortalama alıyorum siz 2070 le 180 ortalama alıyorsunuz benim sorunum daha başka gibi.

Rainbow'un FPS Benchmark testi 180 FPS ama oyun içi 130-155 FPS arası değişiyor benim de bir de oyunu Vulkan ile çalıştırmayı deneyin. Normal DX11 ile başlatmayın, Vulkan daha performanslı oluyor DX11'e göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı