ASUS G712LWS-EV002 vs ASUS ROG STRIX G17 G712LWS-EV028

Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
İki PC arasında kaldım. İki cihaz da harddisk dışında birebir aynı. Üstelik 1 TB SSD olan daha uygun. Nedir bunların farkları?

• İşlemciler aynı.
  • Ekran kartı aynı.
  • RAM aynı.
  • İkisi de IPS.
  • İkisi de 17.3 inch.

1. cihaz.
Asus G712LWS-EV002

2. cihaz.
Asus ROG Strix G17 G712LWS-EV028

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikler birebir aynı değil mi.
Hayır aynı değil 2. cihazda 3000MHz RAM var ve 512GB SSD'si var, 1. cihazda 1TB SSD ve 2933MHz RAM var. Aradaki 77MHz RAM 1 ya da 2 FPS fark oluşturabilir fakat fiyat farkına değmez.

Daha ucuz ve daha çok depolama alanına sahip olan 1. cihazı alınız.

Not: Linkleri karıştırmışım :D.

Son düzenleme:
İki PC arasında kaldım. İki cihaz da harddisk dışında birebir aynı. Üstelik 1 TB SSD olan daha uygun. Nedir bunların farkları?

• İşlemciler aynı.
  • Ekran kartı aynı.
  • RAM aynı.
  • İkisi de IPS.
  • İkisi de 17.3 inch.

1. cihaz.
Asus G712LWS-EV002

2. cihaz.
Asus ROG Strix G17 G712LWS-EV028

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
dostum ben aldım bu bilgisayarı 1 tb ssd olandan geldi ve garip bir sorun yaşıyorum lolde aşırı düşük fps alıyorum böyle bir bilgisayar için 120-150 arası dönüyor lolde fps ve fps kısıtlaması yok aynı fps yi ben rainbow six te ve doom eternalde de alıyorum bir gariplik var eğer bilgisayarı aldıysan bana bir dönüş yaparsan tartışmak görüşmek kıyaslamak isterim sorun mu bende diye

Selamlar,
Hayır almadım maalesef dolar kurundan dolayı. Hepsiburada.com daki yorumlarda bir kişi aynı şeyi yazmış. GPU kısıtlı çalışıyor diye. Tam olarak sendeki durum da bu sanırım.

Dostum ben aldım bu bilgisayarı 1 TB SSD olandan geldi ve garip bir sorun yaşıyorum LoL'de aşırı düşük FPS alıyorum böyle bir bilgisayar için 120-150 arası dönüyor LoL'de FPS ve FPS kısıtlaması yok aynı FPS'yi ben Rainbow Six'te ve Doom Eternal'de de alıyorum bir gariplik var eğer bilgisayarı aldıysan bana bir dönüş yaparsan tartışmak görüşmek kıyaslamak isterim sorun mu bende diye.

Bir sıkıntı yok tamamen 1x16 RAM kullanmalarından kaynaklı. 2x16 yaparsanız veya en azından RAM'leri Dual çalıştırabilirseniz sorun çözülecektir. Ben 1.5 aydır servisle uğraşıyorum cihaz artık değişir/iade olursa buraya bu bilgisayar ile detaylı bir rehber hazırlayacağım. Ama bir daha ne hepsiburadan sattığı birşeyi almak mı asla. ASUS almak mı asla.

Geri
Yukarı