Asus G73SW-TY019V Orjinal Olmayan Batarya Almak

• Konuyu başlatan tNcr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

tNcr

Kilopat
Merhabalar. Benim kullanmak olduğum notebook pil çalışmamaktadır. Ne yaptıysam olmuyor. Yenisini alacam ancak orjinal batarya bulamadım. İnternet üzerinde satılan bataryalardan alsam acaba bı sıkıntı olur mu?Kullanmakta olduğum notebook Asus G73SW-TY019V modeli. Birde yeni ram almayı düşünüyorum. 4GB DDR3 1333MHz KINGSTON KVR13S9S8/4 NB markası önerir misiniz yoksa başka ram bakayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle dandik batarya almayın bataryanızın üzerinde yazan değerler ile alınacak batarya değerleri aynı olmalı. Ve sırf ucuz diye dandik batarya alıp cihazı riske atmayın derim. Aynı değerlere sahip kaliteli bir batarya bulabilirseniz alın bulamaz iseniz servis ile irtibata geçerseniz onlar yardımcı olabilir.

Kıngston en iyi RAM markalarından biri alınabilir tabi laptopdaki RAM ile aynı değerlere sahip ise.

Servis batarya fiyatları çoğunlukla fahiş oluyor, Asus'da da aynı durum varsa ben olsam itibar puanı yüksek olan bir alıcıdan alırdım.

Kesinlikle dandik batarya almayın bataryanızın üzerinde yazan değerler ile alınacak batarya değerleri aynı olmalı. Ve sırf ucuz diye dandik batarya alıp cihazı riske atmayın derim. Aynı değerlere sahip kaliteli bir batarya bulabilirseniz alın bulamaz iseniz servis ile irtibata geçerseniz onlar yardımcı olabilir.

Kıngston en iyi RAM markalarından biri alınabilir tabi laptopdaki RAM ile aynı değerlere sahip ise.

Teşekkürler batarya takılı olduğu halde 2saat gibi bi zaman imkan sağlıyor sadece elektrik kesintisi gibi durumlarda dosyaları kaydetmek için düzgünce bilgaayar kapanması için almayı planlıyorum bataryayı acaba herhangi bi sorun çıkarma durumları olur mu internet sarılanların baktığım kadarıyla orjinal bulamadım

Orjinal olmayan bataryadan kastınız eğer sadece markası ise sıkıntı olmaz. Ama ucuz ve kalitesiz markaları almayın kesinlikle orjinal bir batarya ortalama 80tl gibi bir fiyata bulunabiliyor. Servise danışmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı