ASUS G751jy bilgisayarda Wi-Fi bir anda gitti ve gelmiyor

AllICan

Hectopat
Merhaba. ASUS G751jy dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Intel 7260 AC adaptörü var. Birden gitti ve ne kadar sürücü, internette aratınca bulunan sonuçları, bu forumdaki konulardan bulduğum 2 farklı uygulamayı denediysem olmadı. Çalışmıyor. Fiziksel olarak bozulduğu ihtimali geliyor aklıma. Wi-Fi ile BT çipi birlikte diye biliyorum. Wi-Fi çalışmazken Bluetooth'un çalışmasında bir problem yok. Eğer fiziksel olarak kart ölseydi Bluetooth'un da çalışmaması gerekmez miydi? Şu anda telefonumu USB'den bağlayarak internete bağlanabiliyorum.

Yaptıklarım:

En eski sürücüyü kurdum (bilgisayarın yanında gelen CD)
En yeni sürücüyü kurdum.
Bu forumda açılan iki konudan iki uygulamaları kurarak ayarları sıfırladım, yeniledim.
Google sonuçlarında çıkan çeşitli CMD komutları ile yapılan işlemleri denedim.
Son çare format attım. Şu an durum aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyeniz üzerinde Wi-Fi özelliğini açıp kapatmaya yarayan bir düğme var ise bunu denemenizi tavsiye ederim. Düşük bir ihtimal de olsa bazen bu tür sorunlarda ufak detaylar atlandığı için sorun devam ediyor.

Keşke bu kadar kolay olsa. Teşekkürler. Benzer yorumlardan bir sürü farklı konuda okudum. Wifi, Lan çalışmıyor. Bios çipini çıkartıp, ramleri çıkarttım. Realtek sürücüsü kurulurken ''deep sleep'' olabilir hatası alıyordum. Bunları denedim yine sonuçlar aynı. Konular var fakat çözüm hiç yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı