Asus G75VW (GTX 660M - Ivy Bridge) Almayı Düşünüyorum...

Arkadaşlar bilgisayarı bugün (20.06.12) aldım. Cuma günü elimde olacak. Özelliklerini paylaşayım:

Marka: MSI GE60 0NC
İşlemci: Intel Ivy Bridge i7 3610QM - 2.3 GHz Turbo Boost ile 3.3 GHz'ye kadar
Yongaseti: Intel HM76
İşlemci Cache: 6MB
Ekran: 15.6" Full HD (1920x1080) LED arka aydınlatma, Anti-glare (MAT)
Bellek: 8GB DDR3 1333 MHz
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT 650M / GDDR5 2GB
Ses: THX TruStudio Pro
Sabit Disk Kapasitesi: 750GB SATA 7200rpm
Optik Sürücü: DVD Super Multi
Batarya: 6 Hücreli Li-on(4400mAH)
Klavye: Steelseries Klavye (Aydınlatmasız)
İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium
Geliştirilmiş Portlar: 2xUSB 3.0,2xUSB 2.0,HDMIx1 (v1.4),D-sub

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS G75VW sahibiyim. Laptopumdan çok mutluyum. Fakat yaptığınız yorum bir hayli kafamı karıştırdı. Yani şu anda benim sahip olduğum 660M ekran kartını 680M'e yükseltebiliyor muyum? Çünkü ROG sitesinde forumlarda bu soruya hep negatif yanıtlar verilmiş. Acaba bu şimdilik mi mümkün değil yoksa PC çıkmadan asparagas bir haber mi yapıldı değiştirilebilir diye. Asus'un kendi sitesinde de bir açıklama bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Sen de bakmışsın fakat ben de burada ürünün oyun performansını verdim. Performans konusunda varolan oyunlarla ilgili herhangi bir sıkıntı yok. Fakat kimse sana ileride çıkacak oyunları garanti edemez. Yine de sana şunun garantisi verebilirim: bu dizüstü bilgisayarı ileride GTX 680M'e yükseltebilirsin. Buna uygun bir MXM slotu ve yapı ile geliyor cihaz.

Güzel araştırma yapmışsın. Ürün gelince fiyatına göre bakar ve seçimini ona göre netleştirmende yardımcı oluruz ;)

ASUS G75VW sahibiyim. Laptopumdan çok mutluyum. Fakat yaptığınız yorum bir hayli kafamı karıştırdı. Yani şu anda benim sahip olduğum 660M ekran kartını 680M'e yükseltebiliyor muyum? Çünkü ROG sitesinde forumlarda bu soruya hep negatif yanıtlar verilmiş. Acaba bu şimdilik mi mümkün değil yoksa PC çıkmadan asparagas bir haber mi yapıldı değiştirilebilir diye. Asus'un kendi sitesinde de bir açıklama bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Tekrar kontrol ettim. Maalesef üründe tam anlamıyla standart bir MXM portu kullanılmamış. Bu yüzden upgrade biraz zor modifikasyon gerektiriyor. Üzerinde çalışanlar var fakat henüz çalışma sonlanmamış. Kart eskimeye başladıkça konu ile ilgilenen sayısı artacaktır ;)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı