ASUS Gaming Pro Z170 ve i5 6600k sistem toplama

Sizce sistemim nasıl olmuş?

• İyi

• Orta

• Kötü

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Fish

Kilopat
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Merhabalar, i5 6600k ve ASUS Gaming Pro Z170 tipi anakarta sahibim. Sistemin kalan parçalarını 2 hafta içerisinde tamamlamayı düşünüyorum, ancak bütçem yetersiz olacağı için ekran kartını daha sonra almayı planlıyorum. Şimdiye kadar hiç masaüstü bilgisayar kullanmadım ve kurulum yapmadım. Parçaları tamamladıktan sonra bu ilk olacak. Ayrıca Asus'un VE248HR monitörüne ve 500 GB'lık bir HDD'ye sahibim. Çok fazla bilgim olmadığı için, haliyle çok fazla sorum var aklıma geldikçe buradan eklemeyi düşünüyorum.

Öncelikle sistemi tamamlamayı düşündüğüm parçaları resim olarak yükledim.

sepetim.png

İşlemci soğutucusu konusunda fikrim yok çünkü, forumda çok fazla bununla ilgili açılmış konu olmasına rağmen güncel cevapları bulamadım, ayrıca ekran kartı kullanmayacağım için overclock ve RAM'den bir bölüm onboard kartına eklemeyi düşündüğümden hangi soğutucuyu kullanmam gerektiği konusunda kararsız kaldım (Bu arada OC yapmayı bilmiyorum). Kasanın 161 mm CPU soğutucu boşluğu olduğunu da belirtmek isterim. Sorularıma geçecek olursam...

1) Sistem konusunda görüşleriniz nelerdir?
2) İşlemcime OC yapmak ve onboard ekran kartına RAM'den kısım ayırmak işlemcinin ömrünü kısaltır mı?
3) Overclock işlemi sonrası onboard ekran kartında oyunlarda fps artışı olur mu (OCyapmak gerekli midir?)
4) CPU soğutucu önerileriniz nelerdir? Bütçem 350 TL.

Moderatör kardeşim benim böyle bir sosyal ortamımda 26 senedir ilk günümde yazdığım konuda kısaltmalar büyük harfle olmadığı için 1 günlük ban vermeyi biliyorsun ve kısaltmaların çoğunu büyük harf yapmışsın tanrı seni korusun ama FPS'de kısaltmadır seni kim banlayacak üstüne bide MOD olmuşsun. Bir başka konuda moderatör OC'u ayrı yazmamışsın ondan sonra boşluk koyman gerekirdi. Bir hevesle girip mesaj yazıyoruz ondan sonra 1 gün ban yiyoruz tamam eyvallah ama düzeltenler ne zamandır bu işi yapıyor hata yapıyorlar bırakın bizde yapalım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı