ASUS GTX 1060 mini vs Zotac 1060 mini

Arkadaşlar ikisinin de garantisi yok. İkinci el olarak alacağım ve her 2 kart da 6 gb model. Soğutma anlamında performans olarak farkları olur mu, sadece bunu merak ediyorum.
Performans farkı olmaz fakat soğutma anlamında tek fanlı kartlar özellikle eskiyse 80 derecelere ulaşır veya geçer. 120W'lik bir kart sonuçta.

Performans farkı olmaz fakat soğutma anlamında tek fanlı kartlar özellikle eskiyse 80 derecelere ulaşır veya geçer. 120W'lik bir kart sonuçta.
Genel temizliğini yapıp, macununu yeniliyeceğim. Bu arada kasam Corsair spec 01. İçinde 2 tane Arctic 120mm fan var. 1 tane de kasanın kendi içinde gelen 120 mm fan var. Sizce kaç derece ile çalışır, furmark değerlerinin ne olması uygun olur?

Genel temizliğini yapıp, macununu yeniliyeceğim. Bu arada kasam Corsair spec 01. İçinde 2 tane Arctic 120mm fan var. 1 tane de kasanın kendi içinde gelen 120 mm fan var. Sizce kaç derece ile çalışır, furmark değerlerinin ne olması uygun olur?
Pek hava almayan bir kasa ama en azından önü bir miktar açık. 75-80 derece makul gibi. Eğer termal macun bakımı yaparsanız 73-78 arası bir şey çalışır muhtemelen bu da tek fanlı karta göre iyi bir derece.

İsterse 1000 GB olsun, bir şey değiştirmez. Benim 8GB AMD Radeon HD 6570 var, çöp gibi.

1. HD 6570 8GB değil,
2. Ekran kartının gücüne bağlı olarak 3GB, 6GB olması arasında dağlar kadar fark var çünkü 1080P oynayacak arkadaş %99 ihtimalle,
3. Kısmen haklısın ama söylediğin konuda değil. Ekran kartının gücü belli bir sınırdaysa o sınırın üstündeki VRAM boyutu 1TB olsa bile performansa etki etmez. Kısaca ekran kartı, gücünü VRAM'den almaz, yani VRAM ne kadar yüksekse o kadar sağlam kart demek değildir. Örnek: RTX 3060 12GB VRAM'e sahip ama RTX 3060 Ti, 3070 Ti 8GB VRAM'e sahip.

fiyatlar nedir tahmin ediyorum ki RX 580- 590 8 gb modellerine yakındır bence direkt RX 590'a yönelin .

Yeni konular

Geri
Yukarı