Asus GTX 1070 yüksek fan hızı problemi

rilax

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha öncede konu açtım bunun ile ilgili ama sorunun işlemcide olduğunu sanıyordum meğer yanlış tespit etmişim, sorun ekran kartındaymış. Birkaç gün önce PUBG oynarken kasadan çıt gibi bir ses geldi ve birkaç dakika sonra ekran kartının fanları son hızda çalışmaya başladı ve ekran kartım soğusa dahi fanların yavaşlaması söz konusu olmuyor. Son hızda gürültülü bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Ekran kartım Asus ROG Strix GTX 1070 OC. Isı sensörü gibi bir şey mi var o mu bozuldu anlamadım, sorun nedir? Anlayan arkadaşlar paylaşırsa bilgilerini sevinirim, hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan sayfanın alt kısmından en son sürüm MSI Afterburner yazılımını indirin kurup fanı manuel ayarlamaya çalışın eğer kontrol edemiyorsanız kartınızda bir sorun var demektir bu da garantiye yollayarak çözülebilecek bir sorunu işaret ediyordur ama eğer ki fanı kontol edebiliyorsanız bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama yine de kasanın kapağını açıp kontrol etmenizde de yarar var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı