ASUS GTX 660, Sapphire HD7870 veya PowerColor HD 7870 EZ+ ?

DonanımHaber'de bile aynı konuyu açmışsınız ve orada da silinmiş. Normal şartlarda cezanız yarın bitecekti ama yine kaldırdım sorunuzu sorabilin diye. Kurallarımız burada:

Internet Forum Kuralları

Lütfen okuyun ve uyun. Burada bütün sorularınıza cevap alırsınız. Tek yapmanız gereken aynı soruları 50.000 defa sormamak ve verilen cevapları okumak.
Cezamı kaldırdığınız için teşekkür ederim sayın Recep Baltaş' ve tüm technopat üyelerinin önerisini beklediğim için konuyu tekrar acmsıtım bu baslık altında devam ederim.

Ateam Kaner.
Su an için 700 tl verebilecek durumda değilim Asus GTX 660 Veya PowerColor 7870 +EZ Arasında kaldım 7870 diyende var Asus Diyende var ikisinin oyundaki performans karsılastırmalarını görebileceğim bir site var mı acaba

- - - Güncellendi - - -

Sayın Recep Baltaş'ın bu konudaki önerisini kendisinden rica ederek öğrenmek istiyorum.

Markaların performans ile bir alakası yoktur. ASUS HD 7870, PowerColor HD 7870, Sapphire HD 7870 bunlar aynı GPU'yu kullanan kartlardır. Sadece markaların soğutmaları değişik, markalardan bazıları fabrika çıkışlı OC olarak gelir bu da en fazla 3-4 FPS civarı daha iyi performans verir. Onun dışında hepsi aynı kartlardır.

ASUS olarak önermemdeki neden ASUS diğer markalara göre daha başarılıdır soğutma konusunda, güvenilirlik konusunda. Yani Ekran Kartın ısınmaz, oyunlarda Ekran Kartın ısınırsa takılmalar kasmalar yaşarsın ancak ASUS çok serin çalışır şe daha güvenilirdir.

Yani kısacası bir bildiğimiz var öneriyoruz.

Arkadaşım benim incelemelerime ve sitelerde yazanlara gore yukarida bulunan 3 karttada Gpu farklı Powercolar Psc Ez deki Gpu 7950 mimarisi ile yapilmis bi gpu. Sapphire ise 7870 serisinde alınabilecek kartlarda başı çekmesede iyi bi imajı var bence Powercolar Psc+ Ez al derim ama cok aşırı olmasada diğer kartlara göre daha çok ısınıyor(muş). Gelelim Gtx660 a bu kartda O.C potansiyeli diğerlerine göre düşük bana göre aralarında Powercolar en iyisi ama ısınma sorununu cozmek gerekir.

Kartın ısınması kaç dereceye çıkıyormuş acaba bilginiz var mı? Bende EZ+'yı daha performanslı olarak gördüm arastırmalarımda ama ısınma sorunu kafamı karıstırdı.

- - - Güncellendi - - -

Recep Abi'nin Önerisinide Görebilseydik keske.

Isınma problemi olacağını sanmıyorum. Hiç bir marka şu an ısınma problemi yaratmaz, en kötüsü bile. Sadece standart soğutucular ısınma sorunu yaşatır.

İnsanlara yanlış bilgi veren fanlardan nefret ediyorum. "mevsres" üstüne basa basa size yanlış bilgi veriyor.

HD7870 pcs+ ez o kartlar arasında en performanlısıdır. Zaten normal şartlarda hd 7870 ez o 2 kartla karşılaştırılmaz gtx660ti ile karşılaştırırki 660 ti bile ancak yetişebiliyor ez e.
GTX 660 ti de gayet güzel karttır onuda gözden geçirebilirsin.:D

Siz çoktan almışsınızdır ama aklında bu soru olan ve googleden bu siteyi bulan arkadaşlar bilgilensin diye yazayım dedim. Emin olmak için performans testlerini araştırın netten.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU'yu AMD üretir PowerColorda assembly yapar. Hiç bir kart kendinin bir üst model teknolojisi ile üretilemez aykırıdır bu. Ayrıca GTX 660 Ti HD 7950'yi sollayan bir kart konumundadır. Yorum yaparken daha saygılı olun. Herkes bir kere hata yapabilir. Ayrıca ASUS'un sunduğu soğutma performansı şuan piyasadaki en iyi bir iki soğutmadan biridir.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı