Asus GTX 660 vs Asus HD 7870 TOP vs Sapphire HD 7870XT

Berke

Kilopat
Yer
Eskişehir
Evet arkadaşlar haftya alıyorum PC'yi. Sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.Yukarıda belirttiğim ekran kartlarından hangisini almalıyım ? 7870T aralarında en pahalısı. Onu almaya değecek mi ? Almam gerekenleri biliyorum ama yine size danışmak istedim.

Diğer Sistem Bileşenleri

Asus M5A97 R2.0

Amd FX 6300

Gskill 4 Gb 1600 MHz CL

Cooler Master K380 600 Watt (Thunder PSU)

Monitörü belirleyemedim.Ona da yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Tabii ki Asus HD 7870, performansı biraz daha yüksek. Alabiliyorsan HD 7870XT'de alabilirsin ancak iki Asus arasında kalmışken ne bileyim... Asus'un soğutma sistemi her zaman daha başarılı oluyor ve HD 7870XT için epey fazla ısınma sorunu okudum ben.

Bende okudum XT ile ilgili şikayet. Asus 7870 TOP'da da Diablo 3 hediyesi var. Kutunun üzerinde Diablo 3 resmi var. Ama aralarında 150 TL gibi bir fiyat farkı var. Bakalım kullananlar gelirse konuya daha yardımcı olurlar. Benim tek kafamı kurcalayan 4 GB ram almam. Bütçe ona yetiyor ekran kartını yükseltmem için.

Sistemlerimiz aynı neredeyse. Ben 7870XT kullanıyorum. Ve tavsiye de ederim. Hemen hemen tüm oyunları ultrada açabiliyor. Ve kesinlike ısınma sorunu yok. Üretim hatası olan modellerde belki vardır böyle bir sorun ama bende böyle bir şey yok. FurMark testinde 70'in üstüne çıkmadı. Oyunlarda da 65 civarı.

Bu modelin Tahiti LE kullandığını da belirtmek isterim.

Bu arada ram konusunda ben de 4 GB kullanıyorum. Yükseltmene hiç gerek yok. Yaklaşık 2 yıl yeterli olacaktır 4 GB.

Şu konuyu incelemeni tavsiye ederim: https://www.technopat.net/forum/mas...hire-7870-xt-mi-yoksa-asus-gtx660-top-mi.html

Son düzenleyen: Moderatör:
7870xt almanı öneririm. ekran kartında ısınma sorunu yok şuan kasamda takılı, furmarka soktum 5dakika 82dereceyi geçmedi ama ekran kartı kablo karmaşasından gözükmüyor. bunuda hesaba katın. carbide 400r sipariş ettim birde onunla test yapmayı düşünüyorum.

7870 De oyun filan yok aman deyim sakın şaşırıpda alma. O kutu üzerindeki sadece orijinal lisanslı Diablo III' ün Mouse pad i o kadar bilgine. Ayrıca 7870 XT kullanıyorum çok mutluyum;)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı