ASUS GTX 750 Ti görüntü vermiyor

BorsaKaplani888

Kilopat
Yer
İzmit
Başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartım görüntü vermiyor. PCI slotunu silgi ile sildim, BIOS sıfırladım, DDU ile driverları sildim ve yeniden başlattım, HDMI üzerinden görüntü almaya çalıştım fakat başarısız oldum. Başka bir anakart veya PSU ile deneme şansım olmadı çünkü başka parça henüz bulamadım. Ayrıca ekran kartı takılı olduğunda fanlar maksimum gücünde çalışıyor. Şu an onboard üzerinden görüntü alıyorum. Bildiğim kadarıyla yapmaya çalıştım fakat her seferinde başarısız oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız ve diğer bileşenleriniz neler? Eğer eski bir sistem kullanıyorsanız, anakarta göre yeni bir ekran kartı takılınca nesil farkından dolayı görüntü veremeyebiliyor. GA-945 yongasetli anakartımda Strix GTX 750Ti çalıştıramamıştım.

Anakartınız ve diğer bileşenleriniz neler? Eğer eski bir sistem kullanıyorsanız, anakarta göre yeni bir ekran kartı takılınca nesil farkından dolayı görüntü veremeyebiliyor. GA-945 yongasetli anakartımda STRIX GTX 750 Ti çalıştıramamıştım.

Gigabyte H61M-DS2 anakart kullanıyorum. 6 GB DDR3 RAM, WD Green 500 GB harddisk ve Intel Pentium G2030 işlemci kullanıyorum.
Daha önce böyle bir sıkıntı yaşamadım yaklaşık olarak 1 buçuk yıldır kullanıyorum ekran kartını.

Gigabyte H61M-DS2 anakart kullanıyorum. 6 GB DDR3 RAM, WD Green 500 GB harddisk ve Intel Pentium G2030 işlemci kullanıyorum.
Daha önce böyle bir sıkıntı yaşamadım yaklaşık olarak 1 buçuk yıldır kullanıyorum ekran kartını.
Hocam BIOS ekranı bile mi gelmiyor? Monitöre giden bağlantı kablolarını bir gözden geçirin olmadı. Aynı zamanda fanlar ve termal macun durumu ne alemde?

Hocam BIOS ekranı bile mi gelmiyor? Monitöre giden bağlantı kablolarını bir gözden geçirin olmadı. Aynı zamanda fanlar ve termal macun durumu ne alemde?

Hocam hiç ekran gelmiyor BIOS gelse yine şükür. Monitöre giden bağlantı kablolarında sıkıntı olsa onboard açılmaz diye düşünüyorum ama tabii siz daha iyisini bilirsiniz. Bu arada 2 yıllık termal macun var haliyle kurudu fakat fanlarda herhangi bir sorun yok.

Hocam hiç ekran gelmiyor BIOS gelse yine şükür. Monitöre giden bağlantı kablolarında sıkıntı olsa onboard açılmaz diye düşünüyorum ama tabii siz daha iyisini bilirsiniz. Bu arada 2 yıllık termal macun var haliyle kurudu fakat fanlarda herhangi bir sorun yok.
Termal macununuzu sık sık yenilemenizi öneririm. Bu aletler de bakıma ihtiyaç duyar çünkü. BIOS bile görünmüyorsa bilgisayarla alakalı birşey değil, parçalarla alakalıdır. Anakart neydi sizin? Kart çalışıyor mu onu da inceleyin. Ekran kartının güç kablolarıyla vs. oynayın... Gözle görülmeden zor yapılır bu işler biraz.

Anakartında sıkıntı olsaydı Power tuşun dahi çalışmazdı işlemcinde sıkıntı olsa bilgisayarını ya açmaz ya da açar açmaz yüksek derecelere çıktığı için kapatırdı ki bu aşamada ekran görüntüsü verir fanların dönmesine gelirsek ekran kartının fanlarının dönmesi ama görüntü vermemesi çipinde arıza olduğuna işaret ya ömrünü doldurmuş ya da yanmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı