ASUS GTX 770 2G OC sürücüsü

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
1624132736326.png

Kartı alalı 3 ay bile olmadı galiba, yüklenen sürücü bayağı bir eski. En yeni sürücüyü bulamadım. Nereden indirmeliyim?

Performans ve sıcaklığa çok etki edeceğini sanmıyorum yeni sürücünün. Şu an sende kurulu olan 456.71 sürücüsüyle pek bir farkı olmayacaktır.
Bilmiyorum hocam, kartı kullanmaya başladığımdan beri anlamadığım bir sıcaklık sorunu var. Afterburner üzerinden Power Limit 100 yaptığım zaman kart saçma sapan derecede 90-100 derecede çalışmaya başlıyor. Temp. Limit ayarından 85 derecede tutuyorum kartı. Sürücülerden olduğunu düşünüyorum çünkü fiziksel anlamda hiçbir sorunu yok, amatör de pek sayılmam kaç tane kartın bakımını yaptım. 466.63 sürümünü denedikten sonra değişimin olup olmadığını söyleyeceğim.

Düzeltme: Kart boşta 100 derece olmuyor. Ama yük altında 1 dakika civarı sürede 90-100 arası oluyor.
@KITT Hocam yeni sürücü ile artık hemen 100 derece değil ama gene 90 dereceye çıkıyor. Temp.Limit ayarı ile tutunca da frekans düşüyor. Acaba kart olması gerekenden fazla voltaj falan mı veriyor? Değerler böyle.

1624135896588.png

1624135902664.png

Alttaki resim sabitlediğim zaman olan değerler.

Son düzenleme:
Bilmiyorum hocam, kartı kullanmaya başladığımdan beri anlamadığım bir sıcaklık sorunu var. Afterburner üzerinden Power limit 100 yaptığım zaman kart saçma sapan derecede 90-100 derecede çalışmaya başlıyor. Temp. Limit ayarından 85 derecede tutuyorum kartı. Sürücülerden olduğunu düşünüyorum çünkü fiziksel anlamda hiçbir sorunu yok, amatör de pek sayılmam kaç tane kartın bakımını yaptım. 466.63 sürümünü denedikten sonra değişimin olup olmadığını söyleyeceğim.

Düzeltme: Kart boşta 100 derece olmuyor. Ama yük altında 1 dakika civarı sürede 90-100 arası oluyor.
@KITT hocam yeni sürücü ile artık hemen 100 derece değil ama gene 90 dereceye çıkıyor. Temp. Limit ayarı ile tutunca da frekans düşüyor. Acaba kart olması gerekenden fazla voltaj falan mı veriyor? Değerler böyle.

Eki Görüntüle 1075394

Eki Görüntüle 1075395

Bende GTX770 kullandım şu an GTX780 var.
Bu tip kartlar çok ısınıyor.
Videolar izliyorum adam oyun testi yapıyor 70 dereceyi geçmiyor.
Fanı tam güç çalıştırıyorlar sanırım.
Ben çalıştırsamda o sıcaklıklarda kalamıyorum.
Kartım 1097MHz MSI Afterburner ile temp limit 79 yapıyorum 80i geçmiyor fakat 1097 değil de 1006, 980, 956 gibi değerlerde dolaşıyor. Çok can sıkıcı bir durum.

Bende GTX770 kullandım şu an GTX780 var.
Bu tip kartlar çok ısınıyor.
Videolar izliyorum adam oyun testi yapıyor 70 dereceyi geçmiyor.
Fanı tam güç çalıştırıyorlar sanırım.
Ben çalıştırsamda o sıcaklıklarda kalamıyorum.
Kartım 1097MHz MSI Afterburner ile temp limit 79 yapıyorum 80i geçmiyor fakat 1097 değil de 1006, 980, 956 gibi değerlerde dolaşıyor. Çok can sıkıcı bir durum.
Aynısı bende de var. Sorun genel galiba. Gerçi kart 14 pin güç kullanıyor, normal aslında. 6 pin kullanan HD 7850 ile saatlerce oynasam bile 60 dereceyi zor geçerdi, bir de Sapphire ısınıyor diyorlardı. Asus aldık ocağımız yandı.(!):D

Performanstan birazcık ödün verip 80-85 arası tutuyorum kartı, tek çözüm bu galiba.

Aynısı bende de var. Sorun genel galiba. Gerçi kart 14 pin güç kullanıyor, normal aslında. 6 pin kullanan HD 7850 ile saatlerce oynasam bile 60 dereceyi zor geçerdi, bir de Sapphire ısınıyor diyorlardı. ASUS aldık ocağımız yandı.(!):D

Performanstan birazcık ödün verip 80-85 arası tutuyorum kartı, tek çözüm bu galiba.

Evet bence de tamamen güç girişi ile alakalı bendeki model 8+8 pin :D

Bilmiyorum hocam, kartı kullanmaya başladığımdan beri anlamadığım bir sıcaklık sorunu var. Afterburner üzerinden Power Limit 100 yaptığım zaman kart saçma sapan derecede 90-100 derecede çalışmaya başlıyor. Temp. Limit ayarından 85 derecede tutuyorum kartı. Sürücülerden olduğunu düşünüyorum çünkü fiziksel anlamda hiçbir sorunu yok, amatör de pek sayılmam kaç tane kartın bakımını yaptım. 466.63 sürümünü denedikten sonra değişimin olup olmadığını söyleyeceğim.

@KITT Hocam yeni sürücü ile artık hemen 100 derece değil ama gene 90 dereceye çıkıyor. Temp.Limit ayarı ile tutunca da frekans düşüyor. Acaba kart olması gerekenden fazla voltaj falan mı veriyor? Değerler böyle.

Eki Görüntüle 1075394

Eki Görüntüle 1075395
Ekran kartının bakımını (temizlik, termal macun değişimi) yaptın fakat kasanın bakımını yaptın mı? Kasanın hava akışı ve temizliği de önemli.

Diğer dediklerin için ekran kartlarındaki frekans-voltaj ilişkisini tam bilmediğimden dolayı bir şey diyemeyeceğim maalesef.

Ekran kartının bakımını (temizlik, termal macun değişimi) yaptın fakat kasanın bakımını yaptın mı? Kasanın hava akışı ve temizliği de önemli.

Diğer dediklerin için ekran kartlarındaki frekans-voltaj ilişkisini tam bilmediğimden dolayı bir şey diyemeyeceğim maalesef.
Eski bir kasa kullanıyorum fakat yeni bir Corsair kasaya taktım kartı geçenlerde, orada da aynı sıcaklıklar var. O kasada normalde GTX 1060 var, 60 dereceyi zor geçiyor.

Geri
Yukarı