Asus GTX 780 3GB ve i7 4770 Sistemim Nasıl?

hazar99

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar aşağıdaki sistem beni kaç yıl götürür?
  • Asus İntel H81
  • Asus GTX 780 3GB
  • İntel Core İ7 4770
  • Cooler Master GX 650
  • 2TB HDD
  • 8GB 1600 mhz RAM
  • Zalman Z11 Kasa

Not: Ben önceden de sistem nasıl diye bir konu açmıştım. Fakat bir yakınım da sistem topladı. O yüzden yeni bir konu açmak zorunda kaldım. Kusura Bakmayın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Seçtiğiniz işlemciye ve anakarta bakarsak overclock yapmayacaksınız.
O anakartta arka panelde 2 adet usb 3.0 ve 2 adet usb 2.0 bağlantısı var. Ön panelde usb 3.0 bağlantısı yok, sadece 6 adet usb 2.0 bağlantısı var.
Zalman Z11 Plus kasanın önündeki 2 adet usb 3.0 bağlantısını kullanamazsınız bu anakartla.
Ayrıca 2 adet ram slotu var. 2 slot şahsen benim için yeterli. Ancak bugün taktığınız 2x4GB rame takviye yapmak istediğinizde yarın takılı ramleri söküp sıfırdan 2x8GB ram takmanız gerekecek. Bu da gereksiz bütçe artışına sebep olacak.
Eğer bu sistemi sırf oyun için alıyorsanız, render, ağır uygulama vs ile ilgilenmeyecekseniz i7 işlemci 2 kelime ile gereksiz masraf olur. Paranızı sokağa atmayın.
i5 4590 veya i5 4690 işlemci seçin. Çatır çatır oyununuzu oynayın. Böylece bütçeniz rahatlar ve işlemciden kazandığınız parayı anakarta ve işlemci soğutucuya harcarsınız.
Güzel bir anakart:
Gigabyte H87-Hd3 İntel H87 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Hdmi Anakart - Vatan Bilgisayar
Eğer broadwell serisini desteklesin isterseniz bir üst modeli olan H97-D3H'ye bakabilirsiniz ama henüz vatana gelmedi. Fiyatı bununla hemen hemen aynı. Sadece vatandan alacaksanız Asus H97 Pro modeli mevcut ama çok daha pahalı.
Eğer biraz daha bütçeniz varsa hard diski 2TB almak yerine 250GB Samsung Evo SSD + 1TB WD Caviar Blue hard disk öneririm. Kesinlikle pişman olmazsınız.
Son olarak kanka i5 alma i7 iyidir, bu işlemciye Z97 anakart yakışır tarzı yorumlardan itibar etmeyiniz. Overclock yapmayacaksanız Z97 anakart size para kaybından başka birşey kazandırmaz. İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı